Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita

Lina Kalinauskaitė tutvustab näitust. Parema käe sõrmeotsad on ta enda uusimal medalil, mille lähedale on välja pandud tema isa Juozas Kalinauskase loomingut. FOTO: Kristjan Teedema

Leedu medalikunstnikud on koostöös Leedu kunstnike liiduga korraldanud Balti medalikunsti triennaali aastast 1986. Kümnendal korral on nad oma kodumaa, Läti ja Eesti autorite kõrval kutsunud osalema kolleege Poolast ja Rootsist ning andnud näitusele, mis avatakse täna Tartu kunstimaja monumentaalgaleriis, alapealkirjaks «Balti ühtsus».

Tellijale Tellijale

Eile kujundasid Antanas Olbutas ja Lina Kalinauskaitė galeriis väljapanekut ning said lõuna paiku mahti seda lühidalt tutvustada. Uksest siseneja näeb kõigepealt Leedu kunstnike loomingut, teised on paigutatud taamale.

Eesti kunstnike osalus on minimaalne. Mitmest rahvusest kolleegide hulgas leidub vaid üks meie kunstnik, tartlane Stanislav Netšvolodov kolme tööga. Nii et kui olnuks võistlus medalikunstnike arvukuses, jäänuks Eesti kolme Balti riigi arvestuses viimaseks. Ja kui võistluses osalenuks ka Rootsi ja Poola, oleks me jäänud hoopiski ilma medalita.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto