Sisukord
Tartu
Tänane leht
18.01.2018
Eesti Oleg Ossinovski kritiseeris riigi alkoholipoliitikat (6) Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu (38) Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga (1) Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Välismaa Vene debatil ilmnesid vasak- ja paremäärmuslaste sarnasused PERSOON: Rumeenia sai esimese naispeaministri Kataloonia parlament sai iseseisvusmeelse juhi Uus ELi eesistuja sai sissejuhatuseks nüpeldada Kosovos tapetakse rahu (1) Arvamus Andres Reimer: hädine maanteeamet (1) Mihkel Mutt: nutitelefon õilsale metslasele Juhtkiri: Keskerakonna saavutus (13) Artur Talvik: inimene, keda tuleb kuulata (2) Postimees 1991. aastal: Iraagis algas sõda (1) Taavi Rõivas: uus hoog Eesti e-riigile (12) Kultuur Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja (1) Sport Ühtne Korea ajas vastaste harja punaseks Tennisegurmaanid, pearoog on kohal, magustoit ootel Meistrite liigas finaali jõudnud Rooba: teist kohta ei mäleta keegi Tallinn Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Reis Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast (10) Tartu Aivar Kokk: kohaliku omavalitsuse võimekuse mõõdupuuks olgu investeeringute meelitamise võime Priit Pullerits: sõda lume pärast (1) Mustalt Mandrilt naasnu: me kõik oleme ühes ringis Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita Prügi metsa või tuli otsa! Inimeste keskkonnateadlikkus jätab endiselt soovida Õige pea saavad autojuhid jääradadel sõiduoskuse proovile panna (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita

2 min lugemist
Lina Kalinauskaitė tutvustab näitust. Parema käe sõrmeotsad on ta enda uusimal medalil, mille lähedale on välja pandud tema isa Juozas Kalinauskase loomingut. FOTO: Kristjan Teedema

Leedu medalikunstnikud on koostöös Leedu kunstnike liiduga korraldanud Balti medalikunsti triennaali aastast 1986. Kümnendal korral on nad oma kodumaa, Läti ja Eesti autorite kõrval kutsunud osalema kolleege Poolast ja Rootsist ning andnud näitusele, mis avatakse täna Tartu kunstimaja monumentaalgaleriis, alapealkirjaks «Balti ühtsus».

Tellijale Tellijale

Eile kujundasid Antanas Olbutas ja Lina Kalinauskaitė galeriis väljapanekut ning said lõuna paiku mahti seda lühidalt tutvustada. Uksest siseneja näeb kõigepealt Leedu kunstnike loomingut, teised on paigutatud taamale.

Eesti kunstnike osalus on minimaalne. Mitmest rahvusest kolleegide hulgas leidub vaid üks meie kunstnik, tartlane Stanislav Netšvolodov kolme tööga. Nii et kui olnuks võistlus medalikunstnike arvukuses, jäänuks Eesti kolme Balti riigi arvestuses viimaseks. Ja kui võistluses osalenuks ka Rootsi ja Poola, oleks me jäänud hoopiski ilma medalita.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto