Sisukord
Korvpall
Tänane leht
19.01.2018
Eesti Urmas Klaas lubab peatset Suur-Tartu sündi (1) Maksumuudatus tühjendab nii mõnegi puudega inimese rahakotti (9) Pakasega algas metsas hoogtöö Majandus Apple lubas maksta kodumaale 38 miljardit makse (1) Töötava pensionäri raske valik Välismaa Välismaa lühiuudised 19.01.2018 May: matke uue referendumi lootused maha May moosis Macroni Fotod: Pandad jõudsid Soome Poola ministri vana vimm kaitsealusesse orgu ehitamata jäänud kiirtee pärast «Ultrakonservatiivsete väärtuste» rakendamine Euroopa piisoni kodus võib tuua Poolale kaela hiigeltrahvi Arvamus Aivar Reinap: kuidas saada pensioni? (14) Henrik Roonemaa: Tallinna-Helsingi tunnel – täiesti hull idee, aga mitte võimatu (4) Kristi Malmberg: valitsuse nulliring (3) Juhtkiri: saagu tunnel! (2) Edasi 1979. aastal: hoogkuu eel Teise aastasaja Eesti: kool tuleks keeleliselt lõimida (2) Kultuur Toomas Kirss: ma ei kavatse kohaneda igasuguste lollustega (8) Paavo Järvi, Erkki-Sven Tüür ja sümfonismi eksistentsialistlikud küsimused Toomas Kirss tegi filmi endale vaatamiseks Kahe noormehe armastuse suvi (1) Sport Legend, kelle suur Venemaa hülgas ja nüüd kahetseb Kontaveit-Ostapenko eel: Eesti ja Läti kibedaimad spordiduellid Venelaste viimane lootus – spordikohus Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kristian Kullamäest tehakse Kesk-Euroopas kasvõi sprinter Tartu Lumenälg leiab leevendust vana kruusaaugu nõlvadel Noored teevad hiirelõksust auto Mõisavahe tänava parkimismure laheneb sügiseks Akadeemikud andsid õpilastele aru Urmas Klaas: linna tähtsust ei saa mõõta tema suuruse järgi (1) Elva lähedal pidevalt ula peale tikkuvad hobused leiavad müügi ebaõnnestumisel tee kombinaati (1) Tartu kõrval konkureerib Euroopa kultuuripealinnaks ka Narva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kristian Kullamäest tehakse Kesk-Euroopas kasvõi sprinter

2 min lugemist
18-aastane Kristian Kullamäe Eesti noortekoondise särgis. FOTO: Sander Ilvest

Kalev/Cramo eksamisessioon Ühisliigas jätkub ja homne mäng lähikonkurendi Krasnojarski Jenisseiga on kahtlemata üks tähtsamaid teste. Küsimus on selles, kas me jätkame Himki-mängu lainel või Kubani-mängu teise poolaja lainel? Kuban on väga kõva meeskond ja kui kohtunikud neid soosivad, ongi keeruline neile vastu saada. Võitlus ei tohiks sellegipoolest katkeda. Häälestusel on võtmeroll. Nii ka Jenissei vastu. Kui neile kaotame, peame tõdema, et Donaldas Kairyse tulekuga pole ikkagi suurt midagi muutunud.

Tellijale Tellijale

Pooleteise nädala tagust videot sellest, kuidas Himki peamänedžer oma mängijaid Kalevilt saadud kaotuse järel töötles, oli väga huvitav vaadata. Ka mina olen paaril korral palgateema oma meeskondades üles võtnud. Olen öelnud mängijatele, et kui mina üritan oma kohustusi täita, siis olge head ja täitke teie ka. Pean silmas väljakul endast kõige andmist. Aga Himki meestest saan ma samuti aru – neil oli vahetult enne Kaleviga kohtumist raske Euroliiga mäng Saksamaal ja nad ei suutnud end lihtsalt nii kiiresti uuesti kokku võtta.

Kas Kalevist on moodustumas Eesti superklubi? Võib vist nii öelda küll, kuigi varem olin ma sellisele ideele kindlalt vastu. Ent siis oli meil kohalikus liigas ka rohkem mingilgi tasemel klubisid. Nüüd, mil supp on lahjem, toetan ma superklubi ideed. Tänu Kalevi Ühisliiga mängudele ootan õhinal kõiki nädalavahetusi. Pean klubi eestvedajatele Ivar Valdmaale ja Toomas Linamäele tänulik olema. Kalev toob koju kätte mitmed Euroopa tippklubid, mida, kogu austuse juures võrkpallurite ja jalgpallurite vastu, teised suuremad pallimängualad ju ei suuda. Kalevita mängiksid ka meie korvpallurid mingeid madalamaid eurosarju, kus löövad kaasa täielikud kaerad. See ei huvita inimesi. Aga eks tekib ka Kalevist kui superklubist rääkides küsimus, kas meil on Eestis piisavalt tasemel mängijaid, kelle peale meeskond üles ehitada.

18.01.2018 20.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto