N, 6.10.2022

Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kristian Kullamäest tehakse Kesk-Euroopas kasvõi sprinter

Andres Sõber
, korvpallitreener
Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kristian Kullamäest tehakse Kesk-Euroopas kasvõi sprinter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
18-aastane Kristian Kullamäe Eesti noortekoondise särgis.
18-aastane Kristian Kullamäe Eesti noortekoondise särgis. Foto: Sander Ilvest

Kalev/Cramo eksamisessioon Ühisliigas jätkub ja homne mäng lähikonkurendi Krasnojarski Jenisseiga on kahtlemata üks tähtsamaid teste. Küsimus on selles, kas me jätkame Himki-mängu lainel või Kubani-mängu teise poolaja lainel? Kuban on väga kõva meeskond ja kui kohtunikud neid soosivad, ongi keeruline neile vastu saada. Võitlus ei tohiks sellegipoolest katkeda. Häälestusel on võtmeroll. Nii ka Jenissei vastu. Kui neile kaotame, peame tõdema, et Donaldas Kairyse tulekuga pole ikkagi suurt midagi muutunud.

Pooleteise nädala tagust videot sellest, kuidas Himki peamänedžer oma mängijaid Kalevilt saadud kaotuse järel töötles, oli väga huvitav vaadata. Ka mina olen paaril korral palgateema oma meeskondades üles võtnud. Olen öelnud mängijatele, et kui mina üritan oma kohustusi täita, siis olge head ja täitke teie ka. Pean silmas väljakul endast kõige andmist. Aga Himki meestest saan ma samuti aru – neil oli vahetult enne Kaleviga kohtumist raske Euroliiga mäng Saksamaal ja nad ei suutnud end lihtsalt nii kiiresti uuesti kokku võtta.

Kas Kalevist on moodustumas Eesti superklubi? Võib vist nii öelda küll, kuigi varem olin ma sellisele ideele kindlalt vastu. Ent siis oli meil kohalikus liigas ka rohkem mingilgi tasemel klubisid. Nüüd, mil supp on lahjem, toetan ma superklubi ideed. Tänu Kalevi Ühisliiga mängudele ootan õhinal kõiki nädalavahetusi. Pean klubi eestvedajatele Ivar Valdmaale ja Toomas Linamäele tänulik olema. Kalev toob koju kätte mitmed Euroopa tippklubid, mida, kogu austuse juures võrkpallurite ja jalgpallurite vastu, teised suuremad pallimängualad ju ei suuda. Kalevita mängiksid ka meie korvpallurid mingeid madalamaid eurosarju, kus löövad kaasa täielikud kaerad. See ei huvita inimesi. Aga eks tekib ka Kalevist kui superklubist rääkides küsimus, kas meil on Eestis piisavalt tasemel mängijaid, kelle peale meeskond üles ehitada.

Märksõnad
Tagasi üles