Urmas Klaas lubab peatset Suur-Tartu sündi

  • Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul püüab linn pidurdada elanike arv kahanemist.
  • Tema arvates on Tartu suureks probleemiks on transpordiühendused.
  • Esmane on Tartu-Tallinna maantee kiire väljaehitamine neljarajalisena.

Tartu linnapea Urmas Klaas Tartu raekoja ees.

FOTO: Margus Ansu / Postimees / Scanpix

Reformierakonnale läinud sügisel Tartus valimisvõidu kindlustanud linnapea Urmas Klaas peab Tartu suurimaks murekohaks kehva ühendust Tallinnaga, aga ka Läti pealinnaga, kus asub tartlaste jaoks oluline õhuvärav. Loodud ühistranspordikeskus peaks juba peagi aitama leevendada muret linnalähitranspordiga.

Tartu on pärast valimisi ühe valla võrra suurem. Kuidas on see muutnud elu ja linnapea tööd? Palju on ju juurde tulnud põllumaid ja natuke inimesi.

Ajakirjandus võimendab põllumaid ja kariloomi, aga need ei ole teemad, millega mina tegelen. Linna juhtimise seisukohalt oleme ümber korraldanud tööd osakondades, et endise Tähtvere valla teemad saaksid hästi kaetud. Kindlasti on tööd juurde tulnud. Samas loen heaks tulemuseks seda, et kui enne töötas Tähtvere vallavalitsuses 19 inimest, siis pärast liitmist Tartu linnaga oleme 12 töökohta kokku hoidnud.

Millal saab Tähtvere selliseks loomulikuks Tartu osaks, et me ei pea kasutama sellist nimetust nagu Makedoonia puhul – endine?

Olen selle peale mõelnud. Selguse huvides on lihtsam niiviisi öelda. Toon võrdluseks, et kui Eesti läks üle eurole, me mõnda aega arvutasime, kui palju üks või teine asi maksab kroonides, aga see läks mõne kuuga üle.

On Märja, on Rahinge, on Ilmatsalu – Tartu linna asumid ja nii tuleb neid ka nimetada.

Tagasi üles