Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.01.2018
Eesti Urmas Klaas lubab peatset Suur-Tartu sündi (1) Maksumuudatus tühjendab nii mõnegi puudega inimese rahakotti (9) Pakasega algas metsas hoogtöö Majandus Apple lubas maksta kodumaale 38 miljardit makse (1) Töötava pensionäri raske valik Välismaa Välismaa lühiuudised 19.01.2018 May: matke uue referendumi lootused maha May moosis Macroni Fotod: Pandad jõudsid Soome Poola ministri vana vimm kaitsealusesse orgu ehitamata jäänud kiirtee pärast «Ultrakonservatiivsete väärtuste» rakendamine Euroopa piisoni kodus võib tuua Poolale kaela hiigeltrahvi Arvamus Aivar Reinap: kuidas saada pensioni? (14) Henrik Roonemaa: Tallinna-Helsingi tunnel – täiesti hull idee, aga mitte võimatu (4) Kristi Malmberg: valitsuse nulliring (3) Juhtkiri: saagu tunnel! (2) Edasi 1979. aastal: hoogkuu eel Teise aastasaja Eesti: kool tuleks keeleliselt lõimida (2) Kultuur Toomas Kirss: ma ei kavatse kohaneda igasuguste lollustega (8) Paavo Järvi, Erkki-Sven Tüür ja sümfonismi eksistentsialistlikud küsimused Toomas Kirss tegi filmi endale vaatamiseks Kahe noormehe armastuse suvi (1) Sport Legend, kelle suur Venemaa hülgas ja nüüd kahetseb Kontaveit-Ostapenko eel: Eesti ja Läti kibedaimad spordiduellid Venelaste viimane lootus – spordikohus Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kristian Kullamäest tehakse Kesk-Euroopas kasvõi sprinter Tartu Lumenälg leiab leevendust vana kruusaaugu nõlvadel Noored teevad hiirelõksust auto Mõisavahe tänava parkimismure laheneb sügiseks Akadeemikud andsid õpilastele aru Urmas Klaas: linna tähtsust ei saa mõõta tema suuruse järgi (1) Elva lähedal pidevalt ula peale tikkuvad hobused leiavad müügi ebaõnnestumisel tee kombinaati (1) Tartu kõrval konkureerib Euroopa kultuuripealinnaks ka Narva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Klaas lubab peatset Suur-Tartu sündi

4 min lugemist
  • Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul püüab linn pidurdada elanike arv kahanemist.
  • Tema arvates on Tartu suureks probleemiks on transpordiühendused.
  • Esmane on Tartu-Tallinna maantee kiire väljaehitamine neljarajalisena.
Tartu linnapea Urmas Klaas Tartu raekoja ees. FOTO: Margus Ansu / Postimees / Scanpix

Reformierakonnale läinud sügisel Tartus valimisvõidu kindlustanud linnapea Urmas Klaas peab Tartu suurimaks murekohaks kehva ühendust Tallinnaga, aga ka Läti pealinnaga, kus asub tartlaste jaoks oluline õhuvärav. Loodud ühistranspordikeskus peaks juba peagi aitama leevendada muret linnalähitranspordiga.

Tellijale Tellijale

Tartu on pärast valimisi ühe valla võrra suurem. Kuidas on see muutnud elu ja linnapea tööd? Palju on ju juurde tulnud põllumaid ja natuke inimesi.

Ajakirjandus võimendab põllumaid ja kariloomi, aga need ei ole teemad, millega mina tegelen. Linna juhtimise seisukohalt oleme ümber korraldanud tööd osakondades, et endise Tähtvere valla teemad saaksid hästi kaetud. Kindlasti on tööd juurde tulnud. Samas loen heaks tulemuseks seda, et kui enne töötas Tähtvere vallavalitsuses 19 inimest, siis pärast liitmist Tartu linnaga oleme 12 töökohta kokku hoidnud.

Millal saab Tähtvere selliseks loomulikuks Tartu osaks, et me ei pea kasutama sellist nimetust nagu Makedoonia puhul – endine?

Olen selle peale mõelnud. Selguse huvides on lihtsam niiviisi öelda. Toon võrdluseks, et kui Eesti läks üle eurole, me mõnda aega arvutasime, kui palju üks või teine asi maksab kroonides, aga see läks mõne kuuga üle.

On Märja, on Rahinge, on Ilmatsalu – Tartu linna asumid ja nii tuleb neid ka nimetada.

18.01.2018 20.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto