Tartu kõrval konkureerib Euroopa kultuuripealinnaks ka Narva

Kandidatuurimeeskonda kuuluvad Erni Kask (vasakult), Berk Vaher, Merje Laimets ja Kalle Paas. Nad seisid eile linnavalitsuse kultuuriosakonnas soolaleival Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise ideid täis kirjutatud tahvli ette ja vaatasid lootusrikkalt tulevikku. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnavolikogu ja linnavalitsus on otsustanud, et Tartu kandideerib Euroopa kultuuripealinnaks 2024. Eile tutvustas kandidatuurimeeskond linnavalitsuse kultuuriosakonnas iseennast ja kutsus kultuuritegelased soolaleivale tuppa, kuhu on oodatud asjalike ideedega, aga ka kriitikaga kõik tartlased. Kuid Tartul on juba vähemalt üks konkurent – Narva.

Tellijale Tellijale

«Konkurents on edasiviiv jõud,» ütles projekti vastutav juht Erni Kask. «Oleme palunud kandideerimisel, mis on keeruline protsess, abi välisekspertidelt, ja nad on öelnud, et kõige halvem, mis saab olla, on see, kui ühest riigist kandideerib ainult üks linn.»

Konkurentsist saavad tema sõnul tugevamaks nii Tartu kui ka Narva. «Ja võib-olla kerkib esile kolmas linn, keegi ei tea seda praegu,» lisas ta.

18.01.2018 20.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto