K, 17.08.2022

Tartu kõrval konkureerib Euroopa kultuuripealinnaks ka Narva

Lisatud Pärnu seisukoht!
Raimu Hanson
Tartu kõrval konkureerib Euroopa kultuuripealinnaks ka Narva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kandidatuurimeeskonda kuuluvad Erni Kask (vasakult), Berk Vaher, Merje Laimets ja Kalle Paas. Nad seisid eile linnavalitsuse kultuuriosakonnas soolaleival Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise ideid täis kirjutatud tahvli ette ja vaatasid lootusrikkalt tulevikku.
Kandidatuurimeeskonda kuuluvad Erni Kask (vasakult), Berk Vaher, Merje Laimets ja Kalle Paas. Nad seisid eile linnavalitsuse kultuuriosakonnas soolaleival Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise ideid täis kirjutatud tahvli ette ja vaatasid lootusrikkalt tulevikku. Foto: Kristjan Teedema

Tartu linnavolikogu ja linnavalitsus on otsustanud, et Tartu kandideerib Euroopa kultuuripealinnaks 2024. Eile tutvustas kandidatuurimeeskond linnavalitsuse kultuuriosakonnas iseennast ja kutsus kultuuritegelased soolaleivale tuppa, kuhu on oodatud asjalike ideedega, aga ka kriitikaga kõik tartlased. Kuid Tartul on juba vähemalt üks konkurent – Narva.

«Konkurents on edasiviiv jõud,» ütles projekti vastutav juht Erni Kask. «Oleme palunud kandideerimisel, mis on keeruline protsess, abi välisekspertidelt, ja nad on öelnud, et kõige halvem, mis saab olla, on see, kui ühest riigist kandideerib ainult üks linn.»

Konkurentsist saavad tema sõnul tugevamaks nii Tartu kui ka Narva. «Ja võib-olla kerkib esile kolmas linn, keegi ei tea seda praegu,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles