R, 7.10.2022

Legend, kelle suur Venemaa hülgas ja nüüd kahetseb

Andres Vaher
Legend, kelle suur Venemaa hülgas ja nüüd kahetseb
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Olgugi et õde-vend Anastassija Kuzmina ja Anton Šipulin ei esinda enam kaua sama koondist, elavad nad üksteisele südamest kaasa.
Olgugi et õde-vend Anastassija Kuzmina ja Anton Šipulin ei esinda enam kaua sama koondist, elavad nad üksteisele südamest kaasa. Foto: Stanislav Krasilnikov/ITAR-TASS/Scanpix

Anastassija Kuzmina on üks pärjatum Pyoengchangi taliolümpial starti tulev sportlane, kes ei esinda oma sünnimaad. 33-aastane venelannast Slovakkia laskesuusataja triumfeeris nii Vancouveri (2010) kui ka Sotši (2014) mängudel sprindis, lisaks on ta auhinnakogus olümpiahõbe, MM-hõbe ja MM-pronks. Tänavuses MK-sarjas hoiab ta teist kohta, jäädes napi 11 punktiga maha kaks aastat eakamast soomlannast Kaisa Mäkäräinenist.

Ent Kuzmina isiku teevad põnevaks just viis ja põhjused, miks ja kuidas ta Venemaa lipu alt kümne aasta eest Slovakkiasse kolis. Jättes teiste hulgas maha sama nimeka venna – võib ka öelda ametivenna –, Venemaale üheksa tiitlivõistluste medalit toonud Anton Šipulini.

Otsus osutus sedavõrd õigeks, et pärast Sotši olümpiat pealkirjastas Venemaa suurim spordileht Sport-»Ekspress loo Slovakkiale ridamisi suuri võite toonud Kuzminast: «Legend, kelle me kaotasime.

Märksõnad
Tagasi üles