Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (2) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (24) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Margus Punab: iibepoliitika vajab restarti

5 min lugemist
  • Riik peaks analüüsima vanemahüvitise tegelikku toimimist.
  • Naine, kes on sünnitanud kolm last, võiks saada keskmist palka.
  • Katsed esimesse klassi minevatele õpilastele peaks seadusega lõpetama.
Margus Punab. FOTO: Sander Ilvest

Sündimuse toetamine peab olema igakülgne. Rakendatud meetmed vajavad regulaarset hindamist ning oma aja ära elanud ja eesmärki (enam) mittetoetav meede tuleks asendada vajadustele paremini vastavaga, kirjutab Tartu Ülikooli kliinikumi meestekliiniku juht Margus Punab.

Tellijale

Sel aastal on taas aktiveerunud arutelud sündimuse kasvatamise teemadel. Olulisematest sõnavõttudest tooksin esile professor Raul Eametsa ja ettevõtja Kristjan Järvani artikli, kus kalkuleeriti lastest sündivat tulu riigile. Arutelule iseloomulikum oli aga eelmainitule järgnenud artikkel, kus Ivar Raig küsis, et mida saab teha riik sündimuse suurendamiseks Eestis, aga kahjuks ei leidnud vastust esitatud küsimusele.

Samas on huvitav, et teema tõuseb fookusesse siis, kui positiivsed arengud hakkavad juba vaikselt kätte jõudma. Nii teame, et viimase kolme aasta jooksul on Eesti elanikkond suure tõenäosusega kasvanud. Teame ka seda, et sündimus samal ajal tõusnud ei ole ja praegune rahvaarvu kasv on ühelt poolt seotud keskmise eluea tõusuga, teisalt on pöörde toonud aga eelkõige rändesaldo positiivseks muutumine.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto