Sisukord
Maailm
Postimees
25.01.2018
Eesti Sisekontrolli aruanne põhjustas Salme kultuurikeskuse juhtkonna vallandamise Reinsalu sai rekordarvu hääli Bussihange keelas kaugliinibussidel peatumise (20) «100 hetke» jõudsid Helsingisse Endine töötaja süüdistab lihatööstust veiste piinamises (16) Majandus Oleg Gross pidas pidu põhjusega (3) Talpsepp möönab kahjumit, kuid mitte põrumist Jaeketid pühadeaja kuludest ei räägi Välismaa Türgi rünnaku alla sattunud Süüria kurdid peavad end reedetuks (3) Elupõlisest roheliste valijast sai tulihingeline põlissoomlane Põlissoomlaste valija: võtame Soome tagasi Soome politoloog: presidendikandidaadid abistaksid Eestit ELi kaudu Arvamus Sami Seppänen: järgmine suur samm nutiilmas (1) Juhtkiri: masin liigub edasi (6) Postimees 1930. aastal: turism vajab korraldamist Hendrik Alla: liikuvate piltide kuldaeg Olev Remsu: Jeruusalemm: poolt või vastu? Poolt! (12) Kultuur D'Artagnan ja seitse pöialpoissi mõrvamüsteeriumis Ursula K. Le Guin – kirjanik, kes kirjutas sellest, mis on päriselt olemas Reklaam ärgu rikkugu raamatut Sport Vutikuninga Jari Litmaneni kingitus Eestile Ahonen teeb Soome olümpiaajalugu Balta: olen paremas vormis kui mullu Ott Tänak: sõnadega midagi ei tee. Sõita tuleb! Margus Kiiver: autoralli MM 2018 – suuri muutusi pole, aga põnev on ikka Kuldar Sikk teeb autoralli MM-sarjas ajalugu Reis Bangladeshis on luksus kõrvuti solgislummidega Tartu Raamatukogu remont toob Tiigi tänava elanikele unetuid öid (1) Suletud Krabi kooli direktor ja õpetaja lähevad kohtu alla (7) Tartu linn sõlmis läbi aegade kalleima lepingu Tartu näitab soomusrongi asemel koostöö jõudu Sada aastat Liivimaa vennaskonda Kristel Kaljuvee: visuaalpäevikute triumf Henri Zeigo: ülikoolilinn vajab uusi suuri investeeringuid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põlissoomlaste valija: võtame Soome tagasi

4 min lugemist
Jani Petäja. FOTO: Hanna-Hulda Reinkort/Postimees

Soomlased ja eestlased, kellel samuti taskus Soome pass rääkisid Postimehele, kes nende arvates peaks presidendiks saama ja miks on just antud kandidaat nende jaoks kõige etem.

Tellijale Tellijale

Jani Petäjä (41), õpilane

-Kes peaks saama presidendiks?

Laura Huhtasaari, Põlissoomlased.

-Miks?

Olen Põlissoomlaste valija. Neil on õiged vaated - Võtame Soome tagasi!

Niko Mikkonen (36) kartograaf, Lohja

Niko Mikkonen. FOTO: Erakogu.

-Kes peaks saama presidendiks?

Pekka Haavisto, Rohelised.

-Miks?

Mina hääletan Pekka Haavisto poolt, sest meie jaoks on olulised samad väärtused ja mured, nagu näiteks kliimamuutused ja saastatus. Välispoliitika ja Euroopa Liidu küsimuste osas on tema vaated realistlikud. Tema laiem Euroopa ja lähituleviku visioon on minu vaadetega sarnane. Lisaks imetlen ma tema tegevust rahuläbirääkijana.

Seega on Pekka minu kui rohelisest liberaalist vasakpoolse inimese jaoks loomulik valik. Kandidaadivalikul on minu jaoks määravad rahu ja keskkonnaküsimused ning üldine sallivus nii immigrantide kui ka seksuaalvähemuste osas. Õppimisvõime säilitamine läbi elu on minu jaoks inimeste juures kõige olulisem. Ainult tagaaknast välja vaadates paremat tulevikku ei loo.

Olen isiklikult NATO-sse kuulumise vastu ja seda seisukohta toetab ka Haavisto. Ma arvan, et hetkel ei vaja me mitte NATOt, vaid teha diplomaatliste vahenditega rohkem tööd selle nimel, et Lääne mere piirkonnas ja ka mujal maailmas oleks rahu ja stabiilsus.

24.01.2018 26.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto