Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.01.2018
Eesti VEB fondi raud aeti tuliseks, Kallase nimi peal (22) Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Sarapuude bussifirma tangib kütust Lätis (13) Majandus SUUR VÕRDLUS: Riia lennujaam teeb Tallinnale pika puuga ära (5) Välismaa Malta, Küpros ja Venemaa otsivad tapetud ajakirjaniku allikat Malta opositsioonisaadik: kodakondsusprogramm polnud mõeldud passimüügiks «Unistajad» seiskasid Ühendriikide valitsusasutuste töö Arvamus Jarmo Mäkelä: kes on putinistide lemmik Soome presidendivalimistel? Mart Raudsaar: äkki lõpetaks arvamusfestivali sotsiaalmeedias ja mujal ning peaks hoopis Eesti pidu (19) Ott Järvela: Korea farss (1) Postimees 1946. aastal: agitauto sõitis valdadesse Juhtkiri: riigimehelik suhe Eesti Vabariiki (9) Vladimir Juškin: «Go»-mäng ja Kremli tuumastrateegia (2) Kultuur Haapsalus puhkes häda kunsti pärast (10) Uus laulu- ja tantsupidu sünnib eri elementide koostoimes Sport Söakas Swansea keeras Liverpooli vormelil rattad alt Võiduiha ja tihe kalender murravad tennisetippe Venemaa medalivõimalused kahanevad kiiresti ja hulgakaupa (2) FC Flora palkab ka teise peatreeneri Postimees Monte Carlos: Ogier või Loeb - kellele jääb Sebastienide duellis viimane sõna? Tallinn Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Kodu Kinnisvaraarendajad võtavad sihikule väikelinnad Londonis vahetas maja omanikku rekordiliselt kõrge hinnaga Tartu Ilus raamat kubiseb vigadest Koolinoored koguvad beebide heaks raha Mait Klaassen: eestikeelne õpe on, jääb ja peab olema Esimesi sõnu leiavad poisid ja tüdrukud ühtviisi tublilt Indrek Hirv: pöörane tehaseplaan (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: äkki lõpetaks arvamusfestivali sotsiaalmeedias ja mujal ning peaks hoopis Eesti pidu

2 min lugemist
Sinimustvalge. FOTO: TAIRO LUTTER/VIRUMAA TEATAJA

Kuu aja pärast on Eesti Vabariigi sajas sünnipäev, mis loogiliselt võttes saab toimuda vaid kord saja aasta jooksul ehk teisisõnu – harva. Harvemini kui antiiksed olümpiamängud, mida korraldati suviti Zeusi auks iga nelja aasta tagant ning mille võistlejate ja külaliste kaitseks kehtestati üldine relvarahu. Ehk pole palju paluda, et meie Eestis võiksime samuti mõneks nädalaks peatada oma arvamusfestivali nii sotsiaalmeedias kui mujal?

Tellijale Tellijale

Asi on praeguseks muidugi täiesti käest läinud. Võib-olla on probleem autoriteetide puudumises või nõrgas mänedžmendis, võib-olla kollektiivses hüsteerias, võib-olla meie riikluse oponentide osavas õõnestustöös. Võib-olla kõiges korraga.

Kuid kõigele vaatamata on meil pääsetee, nagu oli see meil Vabadussõja kõige otsustavamas faasis, kui poliitilised erimeelsused möllasid ning usk oma riiki oli nõrk, aga Eesti Vabariigi saatuse otsustasid rindele läinud koolipoisid, Kuperjanovi partisanid ja admiral Pitka innovaatilised liivakottidest soomusrongid.

Tunneme Eestist rõõmu

Kes keelab meil tunda rõõmu vaba Eesti sajandast sünnipäevast?

23.01.2018 25.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto