Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.01.2018
Eesti VEB fondi raud aeti tuliseks, Kallase nimi peal (22) Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Sarapuude bussifirma tangib kütust Lätis (13) Majandus SUUR VÕRDLUS: Riia lennujaam teeb Tallinnale pika puuga ära (5) Välismaa Malta, Küpros ja Venemaa otsivad tapetud ajakirjaniku allikat Malta opositsioonisaadik: kodakondsusprogramm polnud mõeldud passimüügiks «Unistajad» seiskasid Ühendriikide valitsusasutuste töö Arvamus Jarmo Mäkelä: kes on putinistide lemmik Soome presidendivalimistel? Mart Raudsaar: äkki lõpetaks arvamusfestivali sotsiaalmeedias ja mujal ning peaks hoopis Eesti pidu (19) Ott Järvela: Korea farss (1) Postimees 1946. aastal: agitauto sõitis valdadesse Juhtkiri: riigimehelik suhe Eesti Vabariiki (9) Vladimir Juškin: «Go»-mäng ja Kremli tuumastrateegia (2) Kultuur Haapsalus puhkes häda kunsti pärast (10) Uus laulu- ja tantsupidu sünnib eri elementide koostoimes Sport Söakas Swansea keeras Liverpooli vormelil rattad alt Võiduiha ja tihe kalender murravad tennisetippe Venemaa medalivõimalused kahanevad kiiresti ja hulgakaupa (2) FC Flora palkab ka teise peatreeneri Postimees Monte Carlos: Ogier või Loeb - kellele jääb Sebastienide duellis viimane sõna? Tallinn Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Kodu Kinnisvaraarendajad võtavad sihikule väikelinnad Londonis vahetas maja omanikku rekordiliselt kõrge hinnaga Tartu Ilus raamat kubiseb vigadest Koolinoored koguvad beebide heaks raha Mait Klaassen: eestikeelne õpe on, jääb ja peab olema Esimesi sõnu leiavad poisid ja tüdrukud ühtviisi tublilt Indrek Hirv: pöörane tehaseplaan (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1946. aastal: agitauto sõitis valdadesse

1 min lugemist
Punatäht. FOTO: SCANPIX

Alates 22. jaanuarist liigub Tartumaa valdades agitauto. Agitauto juhatajaks on määratud EK(b)P Tartumaa Komitee agit.-prop.-instruktor sm. Võsumägi. Tallinnast on agitaatoriks õpilane sm. Melnikov.

Agitauto külastab esialgu Rõngu, Elva, Rannu, Konguta ja Puhja valda, kus propagandistid esinevad kõnedega rahvusvahelisest olukorrast, Nõukogude demokraatiast, Nõukogude valimissüsteemist ning annavad metoodilist abi kohalikele usaldusmeestele ja agitaatoritele nende töös. Agitautoga käib kaasas rändkino, mis annab etendusi iga koosoleku lõpul.

Agitbrigaad on varustatud kirjanduse, loosungite ja plakatitega, mis on määratud agitpunktide sisustamiseks ja valijatele levitamiseks.

Esimesel päeval viis agitauto brigaad läbi Palupera valimisjaoskonnas koosoleku, millest võttis osa 130 valijat. Koosolijad võtsid agitaatorid väga soojalt vastu ja avaldasid soovid neid ka edaspidi oma valijaskonnas näha.

Agitpunktis on läbi viidud agitaatorite ja usaldusmeeste seminar, välja antud seinaleht, on korraldatud 6 vestlust taludes, kaunistatud on 2 agitpunkti ja rahvamaja.

P. Tonger.

24.01.1946

Seotud lood
23.01.2018 25.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto