Sisukord
Tallinn
Postimees
24.01.2018
Eesti VEB fondi raud aeti tuliseks, Kallase nimi peal (22) Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Sarapuude bussifirma tangib kütust Lätis (13) Majandus SUUR VÕRDLUS: Riia lennujaam teeb Tallinnale pika puuga ära (5) Välismaa Malta, Küpros ja Venemaa otsivad tapetud ajakirjaniku allikat Malta opositsioonisaadik: kodakondsusprogramm polnud mõeldud passimüügiks «Unistajad» seiskasid Ühendriikide valitsusasutuste töö Arvamus Jarmo Mäkelä: kes on putinistide lemmik Soome presidendivalimistel? Mart Raudsaar: äkki lõpetaks arvamusfestivali sotsiaalmeedias ja mujal ning peaks hoopis Eesti pidu (19) Ott Järvela: Korea farss (1) Postimees 1946. aastal: agitauto sõitis valdadesse Juhtkiri: riigimehelik suhe Eesti Vabariiki (9) Vladimir Juškin: «Go»-mäng ja Kremli tuumastrateegia (2) Kultuur Haapsalus puhkes häda kunsti pärast (10) Uus laulu- ja tantsupidu sünnib eri elementide koostoimes Sport Söakas Swansea keeras Liverpooli vormelil rattad alt Võiduiha ja tihe kalender murravad tennisetippe Venemaa medalivõimalused kahanevad kiiresti ja hulgakaupa (2) FC Flora palkab ka teise peatreeneri Postimees Monte Carlos: Ogier või Loeb - kellele jääb Sebastienide duellis viimane sõna? Tallinn Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Kodu Kinnisvaraarendajad võtavad sihikule väikelinnad Londonis vahetas maja omanikku rekordiliselt kõrge hinnaga Tartu Ilus raamat kubiseb vigadest Koolinoored koguvad beebide heaks raha Mait Klaassen: eestikeelne õpe on, jääb ja peab olema Esimesi sõnu leiavad poisid ja tüdrukud ühtviisi tublilt Indrek Hirv: pöörane tehaseplaan (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma

2 min lugemist
  • Aastal 2010 kehtestatud detailplaneering lõikab ühe elamu krundist viiendiku ära
  • Aastal 2018 hakkavad ametnikud maatükki elanikelt välja pressima
  • Abilinnapea ja linnaosavanem lubavad, et kõik saab korda
Ligi kümme aastat tagasi valminud detailplaneering lõikab Kopliranna 10 krundist ligi viiendiku ära. FOTO: Eero Vabamägi

Põhja-Tallinna ametnik teatas ühele korteriühistule, et ehitusluba nende krundile piirdeaia ja abihoone ehitamiseks antakse vaid siis, kui elanikud loovutavad oma 1269 ruutmeetri suurusest krundist ligi viiendiku tasuta linnale.

Tellijale Tellijale

Nimelt ütleb aastal 2010 kehtestatud detailplaneering, et selle koha peale moodustatakse 992 ruutmeetri suurune krunt. Sellest, et krundil on kaheksa omanikku, kellel on ka asja kohta oma sõna öelda, läksid planeeringu kehtestajad sujuvalt mööda.

Kuna suur osa planeeringuga kavandatust  ei realiseeru, ei olnud selles ka probleeme. Kuni tänaseni, kui paar ametnikku asusid maad elanikelt sisse nõudma.

23.01.2018 25.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto