Sisukord
Kultuur
Tänane leht
24.01.2018
Eesti VEB fondi raud aeti tuliseks, Kallase nimi peal (22) Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Sarapuude bussifirma tangib kütust Lätis (13) Majandus SUUR VÕRDLUS: Riia lennujaam teeb Tallinnale pika puuga ära (5) Välismaa Malta, Küpros ja Venemaa otsivad tapetud ajakirjaniku allikat Malta opositsioonisaadik: kodakondsusprogramm polnud mõeldud passimüügiks «Unistajad» seiskasid Ühendriikide valitsusasutuste töö Arvamus Jarmo Mäkelä: kes on putinistide lemmik Soome presidendivalimistel? Mart Raudsaar: äkki lõpetaks arvamusfestivali sotsiaalmeedias ja mujal ning peaks hoopis Eesti pidu (19) Ott Järvela: Korea farss (1) Postimees 1946. aastal: agitauto sõitis valdadesse Juhtkiri: riigimehelik suhe Eesti Vabariiki (9) Vladimir Juškin: «Go»-mäng ja Kremli tuumastrateegia (2) Kultuur Haapsalus puhkes häda kunsti pärast (10) Uus laulu- ja tantsupidu sünnib eri elementide koostoimes Sport Söakas Swansea keeras Liverpooli vormelil rattad alt Võiduiha ja tihe kalender murravad tennisetippe Venemaa medalivõimalused kahanevad kiiresti ja hulgakaupa (2) FC Flora palkab ka teise peatreeneri Postimees Monte Carlos: Ogier või Loeb - kellele jääb Sebastienide duellis viimane sõna? Tallinn Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Kodu Kinnisvaraarendajad võtavad sihikule väikelinnad Londonis vahetas maja omanikku rekordiliselt kõrge hinnaga Tartu Ilus raamat kubiseb vigadest Koolinoored koguvad beebide heaks raha Mait Klaassen: eestikeelne õpe on, jääb ja peab olema Esimesi sõnu leiavad poisid ja tüdrukud ühtviisi tublilt Indrek Hirv: pöörane tehaseplaan (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus laulu- ja tantsupidu sünnib eri elementide koostoimes

4 min lugemist
  • XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte ja pealkiri on «Minu arm».
  • Kokku tuleb esitamisele 16 uut heliteost.
  • Tantsupeo repertuaaris on varasemate pidude armastatumad tantsud.
Laulu- ja tantsupeo pressiüritus Eesti Muusika- ja Teatrimuuseumis. FOTO: Eero Vabamägi

Tuleval aastal peetav laulu- ja tantsupidu kannab nime «Minu arm». Sellega tähistatakse kahte suurt juubelit: esimesest laulupeost möödub 150 aastat ning toimub ka XX tantsupidu. 

Tellijale Tellijale

2019. aasta laulu- ja tantsupidu vältab neli päeva: pidu algab juba 4. juulil ning kestab 7. juulini. Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo esimene kontsert. Pühapäeval tuleb laulupeo teine kontsert. Üldlaulupeo peadirigent on Peeter Perens, tantsupeo pealavastaja tantsujuht Vaike Rajaste ning peo peakunstnik Peeter Laurits.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte ja pealkiri on «Minu arm». See viitab küll otseselt Lydia Koidula 1867. aastal avaldatud luuletusele «Mu isamaa on minu arm», ent lubab samas igal inimesel selle enda jaoks olulise sisuga täita.

23.01.2018 25.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto