Sisukord
Kultuur
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Uus laulu- ja tantsupidu sünnib eri elementide koostoimes

4 min lugemist
  • XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte ja pealkiri on «Minu arm».
  • Kokku tuleb esitamisele 16 uut heliteost.
  • Tantsupeo repertuaaris on varasemate pidude armastatumad tantsud.
Laulu- ja tantsupeo pressiüritus Eesti Muusika- ja Teatrimuuseumis. FOTO: Eero Vabamägi

Tuleval aastal peetav laulu- ja tantsupidu kannab nime «Minu arm». Sellega tähistatakse kahte suurt juubelit: esimesest laulupeost möödub 150 aastat ning toimub ka XX tantsupidu. 

Tellijale

2019. aasta laulu- ja tantsupidu vältab neli päeva: pidu algab juba 4. juulil ning kestab 7. juulini. Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo esimene kontsert. Pühapäeval tuleb laulupeo teine kontsert. Üldlaulupeo peadirigent on Peeter Perens, tantsupeo pealavastaja tantsujuht Vaike Rajaste ning peo peakunstnik Peeter Laurits.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte ja pealkiri on «Minu arm». See viitab küll otseselt Lydia Koidula 1867. aastal avaldatud luuletusele «Mu isamaa on minu arm», ent lubab samas igal inimesel selle enda jaoks olulise sisuga täita.

23.01.2018 25.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto