Sisukord
Uudised
Tänane leht
24.01.2018
Eesti VEB fondi raud aeti tuliseks, Kallase nimi peal (22) Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Sarapuude bussifirma tangib kütust Lätis (13) Majandus SUUR VÕRDLUS: Riia lennujaam teeb Tallinnale pika puuga ära (5) Välismaa Malta, Küpros ja Venemaa otsivad tapetud ajakirjaniku allikat Malta opositsioonisaadik: kodakondsusprogramm polnud mõeldud passimüügiks «Unistajad» seiskasid Ühendriikide valitsusasutuste töö Arvamus Jarmo Mäkelä: kes on putinistide lemmik Soome presidendivalimistel? Mart Raudsaar: äkki lõpetaks arvamusfestivali sotsiaalmeedias ja mujal ning peaks hoopis Eesti pidu (19) Ott Järvela: Korea farss (1) Postimees 1946. aastal: agitauto sõitis valdadesse Juhtkiri: riigimehelik suhe Eesti Vabariiki (9) Vladimir Juškin: «Go»-mäng ja Kremli tuumastrateegia (2) Kultuur Haapsalus puhkes häda kunsti pärast (10) Uus laulu- ja tantsupidu sünnib eri elementide koostoimes Sport Söakas Swansea keeras Liverpooli vormelil rattad alt Võiduiha ja tihe kalender murravad tennisetippe Venemaa medalivõimalused kahanevad kiiresti ja hulgakaupa (2) FC Flora palkab ka teise peatreeneri Postimees Monte Carlos: Ogier või Loeb - kellele jääb Sebastienide duellis viimane sõna? Tallinn Kas uus natsionaliseerimine? Agar ametnik kippus elanikelt maad ära võtma (1) Kodu Kinnisvaraarendajad võtavad sihikule väikelinnad Londonis vahetas maja omanikku rekordiliselt kõrge hinnaga Tartu Ilus raamat kubiseb vigadest Koolinoored koguvad beebide heaks raha Mait Klaassen: eestikeelne õpe on, jääb ja peab olema Esimesi sõnu leiavad poisid ja tüdrukud ühtviisi tublilt Indrek Hirv: pöörane tehaseplaan (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

VEB fondi raud aeti tuliseks, Kallase nimi peal

5 min lugemist
  • VEB fondi eelnõu põhipunktid pani paberile PwC Legali advokaat Indrek Leppik.
  • VEBi nõuete tagasimaksmine võtaks neli või enam aastat.
  • Siim Kallas ei poolda hüvitise maksmist Eesti riigi eelarvest.
Siim Kallas. FOTO: AFP / Scanpix

Viie riigikogulase eelnõu, millega makstaks VEB fondi saagas raha kaotanud firmadele riigieelarvest hüvitist, aitas valmis kirjutada kannatanute advokaat. Algatajate üks motiive on teha keeruliseks Siim Kallase tagasitulek suurde poliitikasse. Asjaga on nii kiire, et justiitsminister Urmas Reinsalu kuulutas Kaido Kama uueks VEB fondi eriraportööriks veel enne, kui tema ülesannetes üldse kokku lepiti.

Tellijale Tellijale

Mullu hilissuvi. Ühe laua taga kohtub üsna ebatõenäoline seltskond: Jaanus Karilaid (Keskerakond), Artur Talvik (Vabaerakond) ja Jaak Madison (EKRE). Teab mis semud nad pole. Argipäeval seisab Karilaid ühel, ülejäänud teisel pool koalitsioonijoont.

Ent neil on ühishuvi. Juba pool aastat on Reformierakond valitsusest väljas. Ligemale kümnendi tüürisid oravad skandaalse VEB fondi uurimisi – ja julgemate arvates ka kohtuotsuseid – oma «kehva mälu» ja ringkaitsega liiva. Senikaua, kuni erakond opositsioonis püsib, saaks süüdlased päevavalgele tuua, arutavad Karilaid ja Madison.

23.01.2018 25.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto