Sisukord
AK
Tänane leht
27.01.2018
Eesti Eestlanna päästis Krimmis juuditari mahalaskmisest Lääne Elu: Keskerakond tuleb välja eriti helde pensionitõusu lubadusega (19) Habekotkastel seisab ees tähtis haudetöö Jari Litmanen - kuningas parandas vea Valitsus kaotab järsult rahva toetust (47) Arheoloogilised kaevamised käivad Maarjamäel paralleelselt ehitusega Omniva korrastab: üle 600 tühja kirjakasti võib kaduda Majandus Omniva korrastab: üle 600 tühja kirjakasti võib kaduda Välismaa Taastamistööd ei pruugi Taj Mahali päästa Soome ainsa NATO-meelse kandidaadi populaarsust vähendab punane minevik (3) Keemikust teadlane peab Tšehhi presidenti Moskva käepikenduseks Arvamus Jari Litmanen - kuningas parandas vea Urmas Reinsalu - oma sõnade vang (15) Kalmar Ulm: Pontus de la Gardie, sõjastrateeg meretagusest Rootsist EKI keelekool: Eesti keel miljard+ Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas «Mere lapsed» Birminghami lennutati Raul Eamets ja Kristjan Järvan - nõidusunest äratajad (9) Jelena Skulskaja veste: traagiline eduiha (1) Lauri Vahtre: vaimus provintslase verine laup (38) Kätlin Konstabel: mõtleme ja mäletseme (1) Edasi 1950. aastal: J.V. Stalini üksikute teoste väljaandmine 2 Quick Start - liiga pikk finiš? Kultuur Geeniused, maadeavastajad või bandiidid? EKI keelekool: Eesti keel miljard+ Kätlin Konstabel: mõtleme ja mäletseme (1) Jelena Skulskaja veste: traagiline eduiha (1) 2 Quick Start - liiga pikk finiš? Sport Elu parim tulemus tõi Ilvesele ohtralt kiitust ja enesekindlust Joosep Susi: milline on sportlase vastutus? (1) Tallinn Arheoloogilised kaevamised käivad Maarjamäel paralleelselt ehitusega Tarbija Kes keda: vana hea Telia TV või uus Elisa Elamus (7) AK Sündigu rohkem lapsi! (6) Lauri Vahtre: vaimus provintslase verine laup (38) Kalmar Ulm: Pontus de la Gardie, sõjastrateeg meretagusest Rootsist Punk ei ole surnud! Aia vahele kinni jäänud Eminem Eesti muusikaaasta ja muusikaauhinnad Putini endine vaenlane (1) Baltisaksa aadel Eesti, Euroopa ja Venemaa vahel (1) Kummitus natside peakontorist Vikerkaar loeb. Kaotaja teeb tagasi (1) Arter Suur intervjuu! Paul Keres: maailm on läinud täiesti ülepea lolliks, ja ma kardan, et läheb veel rohkem lolliks (11) Eesti tahab verd (18) Iluuisudraama «Mina, Tonya» purustab põlvi ja südameid. Teleskoopnuiaga Teeseen teeb tervisejooki Geeniused, maadeavastajad või bandiidid? Oivaline Läti väikelinn Cesis sobib sisseostudeks ja kultuurireisiks Tiina Park: alkoholi müükse siin ämbritega «See on ju Dior!» ehk mida näeb Riia moemuuseumis VIDEO! Lendav jooga. Algajale. Sõiduproov. Hyundai i30 N: kõige kuumem kuumpära Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kätlin Konstabel: mõtleme ja mäletseme

7 min lugemist
  • Katkine inimene, kes otsib abi, pole hull, vaid väga julge.
  • Mida tähendab mäletsev mõtteviis ja miks see on ohtlik?
Kätlin Konstabel FOTO: Erakogu

Psühholoogi abi vajavad need, kes on elu ja iseendaga pahuksis. Mis tahes moel me nende olukorda ka ei nimeta (mõni ütleb ka, et tegemist on hulludega, normaalne inimene saab eluga ise hakkama), on eelkõige tegemist tohutult julgete inimestega, kirjutab psühholoog Kätlin Konstabel.

Tellijale Tellijale

See väide tundub kummastav? Ent mõelge – need inimesed on aru saanud, et miski elus vajab muutust ja nad on otsustanud ses osas midagi ette võtta. Aegajalt kohtab küll arvamust, et vaimse tervise spetsialistid on murede ärakuulamiseks, ent tegelikkuses peavad murega inimesed alati iseendaga kõvasti tööd tegema. Vahel lähedasi appi kutsuma, aga ennast vähemalt või rohkemal määral ära võitma alati. Kui sellele teele asumine pole julgus, siis mis üldse on?

Need tihti väga katkised väga julged inimesed tulevad mulle meelde, kui puutun tavalises, sotsiaalmeedias või ka niisama vestlustes kokku mõtteavaldustega, kuidas maailmas või Eestis on kõik nii hirmus halvasti. Kuri on tulekul või juba kohal; inimesed on rumalad, pealiskaudsed ja pahad. Maailma lõpp ja jumalate hukk on kohe käes.

Süüdistav pilk suunatud sinna või tänna - aga alati mujale, kellegi teise peale. Süüdi on liberaalid või konservatiivid, see või teine partei, puu-või tehnoloogiakallistajad, mehed või naised või hoopis teadlased-intelligendid-kultuuriinimesed, kaduma läinud tõde nagunii.

26.01.2018 29.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto