Sisukord
Maitsemeel
Postimees
27.01.2018
Eesti Eestlanna päästis Krimmis juuditari mahalaskmisest Lääne Elu: Keskerakond tuleb välja eriti helde pensionitõusu lubadusega (19) Habekotkastel seisab ees tähtis haudetöö Jari Litmanen - kuningas parandas vea Valitsus kaotab järsult rahva toetust (47) Arheoloogilised kaevamised käivad Maarjamäel paralleelselt ehitusega Omniva korrastab: üle 600 tühja kirjakasti võib kaduda Majandus Omniva korrastab: üle 600 tühja kirjakasti võib kaduda Välismaa Taastamistööd ei pruugi Taj Mahali päästa Soome ainsa NATO-meelse kandidaadi populaarsust vähendab punane minevik (3) Keemikust teadlane peab Tšehhi presidenti Moskva käepikenduseks Arvamus Jari Litmanen - kuningas parandas vea Urmas Reinsalu - oma sõnade vang (15) Kalmar Ulm: Pontus de la Gardie, sõjastrateeg meretagusest Rootsist EKI keelekool: Eesti keel miljard+ Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas «Mere lapsed» Birminghami lennutati Raul Eamets ja Kristjan Järvan - nõidusunest äratajad (9) Jelena Skulskaja veste: traagiline eduiha (1) Lauri Vahtre: vaimus provintslase verine laup (38) Kätlin Konstabel: mõtleme ja mäletseme (1) Edasi 1950. aastal: J.V. Stalini üksikute teoste väljaandmine 2 Quick Start - liiga pikk finiš? Kultuur Geeniused, maadeavastajad või bandiidid? EKI keelekool: Eesti keel miljard+ Kätlin Konstabel: mõtleme ja mäletseme (1) Jelena Skulskaja veste: traagiline eduiha (1) 2 Quick Start - liiga pikk finiš? Sport Elu parim tulemus tõi Ilvesele ohtralt kiitust ja enesekindlust Joosep Susi: milline on sportlase vastutus? (1) Tallinn Arheoloogilised kaevamised käivad Maarjamäel paralleelselt ehitusega Tarbija Kes keda: vana hea Telia TV või uus Elisa Elamus (7) AK Sündigu rohkem lapsi! (6) Lauri Vahtre: vaimus provintslase verine laup (38) Kalmar Ulm: Pontus de la Gardie, sõjastrateeg meretagusest Rootsist Punk ei ole surnud! Aia vahele kinni jäänud Eminem Eesti muusikaaasta ja muusikaauhinnad Putini endine vaenlane (1) Baltisaksa aadel Eesti, Euroopa ja Venemaa vahel (1) Kummitus natside peakontorist Vikerkaar loeb. Kaotaja teeb tagasi (1) Arter Suur intervjuu! Paul Keres: maailm on läinud täiesti ülepea lolliks, ja ma kardan, et läheb veel rohkem lolliks (11) Eesti tahab verd (18) Iluuisudraama «Mina, Tonya» purustab põlvi ja südameid. Teleskoopnuiaga Teeseen teeb tervisejooki Geeniused, maadeavastajad või bandiidid? Oivaline Läti väikelinn Cesis sobib sisseostudeks ja kultuurireisiks Tiina Park: alkoholi müükse siin ämbritega «See on ju Dior!» ehk mida näeb Riia moemuuseumis VIDEO! Lendav jooga. Algajale. Sõiduproov. Hyundai i30 N: kõige kuumem kuumpära Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teeseen teeb tervisejooki

6 min lugemist
  • Kui teesenejoogi kombucha isetegemine tundub vaevaline, saab seda ka poest.
Teeseenejook Koolibri kirjastuse kontoris. Ühes pudelis on maasikatega maitsestatud, teises lisamaitseta rohelise teega teeseenejook. FOTO: Mihkel Maripuu

Ehk mäletate lapsepõlvest, et vanaemal või mõnel tema sõbrannal seisis sahvrihämaruses pruunika vedelikuga purk, kus hõljus pisut pelutav seeneollus. Sealt seda haput jooki maitsta? Ei! Aga nüüd lausa peab proovima: meil unustatud teeseenejoogist on saanud läänemaailma trendi- ja terviseteadlike hulgas suur hitt.

Tellijale Tellijale

Isu kõige järele, mis on hapendatud, läänemaailmas muudkui kasvab. Sellele on lisanud hoogu tänavuaastaste toidutrendide kuulutajad, kes uue veganluslaine, libaliha, tervisesõbralike seente ning maka-, vetika- või kurkumipulbrite kõrval ennustavad üha kasvavat menu kõigile hapendatud-kääritatud ehk fermenteeritud toitudele-jookidele. Briti ajaleht Guardian nimetab näiteks tavalise hapukapsa kõrval suursoosikuteks koreapärase vürtsika hapukapsasalati kimchi, mida on ka meie poodide salatilettidel aina rohkem näha. Samuti on brittide nimekirjas keefir ja vesikeefir ning Aasiast pärit ning ka Ameerikas ja Venemaal ammu tuntud teeseenejook ehk teekali kombucha.

Ei tasu aga heituda, kui esimene lonks magushaput ja kihisevat teeseenejooki ei meeldi. Kui pruulite seda kodus ise, saab maitset meelepärasemaks timmida nagu juuretiseleival. Või siis proovite jooki hoopis (tervise)kokteilides või kohendate maitset marjade või mahladega. Talvel võivad ka sügavkülma tallele pandud marjad teeseenejoogiga imet teha, nii et isegi lapsed joovad seda ahnelt limonaadi asemel. Näiteks segate teeseenejoogi hulka külmutatud marju, lasete mõne aja toasoojas seista, villite pudelisse ja hoiate külmas – näeb ilus välja ja maitseb hästi.

26.01.2018 29.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto