Sisukord
Arvamus
Postimees
25.01.2018
Eesti Sisekontrolli aruanne põhjustas Salme kultuurikeskuse juhtkonna vallandamise Reinsalu sai rekordarvu hääli Bussihange keelas kaugliinibussidel peatumise (20) «100 hetke» jõudsid Helsingisse Endine töötaja süüdistab lihatööstust veiste piinamises (16) Majandus Oleg Gross pidas pidu põhjusega (3) Talpsepp möönab kahjumit, kuid mitte põrumist Jaeketid pühadeaja kuludest ei räägi Välismaa Türgi rünnaku alla sattunud Süüria kurdid peavad end reedetuks (3) Elupõlisest roheliste valijast sai tulihingeline põlissoomlane Põlissoomlaste valija: võtame Soome tagasi Soome politoloog: presidendikandidaadid abistaksid Eestit ELi kaudu Arvamus Sami Seppänen: järgmine suur samm nutiilmas (1) Juhtkiri: masin liigub edasi (6) Postimees 1930. aastal: turism vajab korraldamist Hendrik Alla: liikuvate piltide kuldaeg Olev Remsu: Jeruusalemm: poolt või vastu? Poolt! (12) Kultuur D'Artagnan ja seitse pöialpoissi mõrvamüsteeriumis Ursula K. Le Guin – kirjanik, kes kirjutas sellest, mis on päriselt olemas Reklaam ärgu rikkugu raamatut Sport Vutikuninga Jari Litmaneni kingitus Eestile Ahonen teeb Soome olümpiaajalugu Balta: olen paremas vormis kui mullu Ott Tänak: sõnadega midagi ei tee. Sõita tuleb! Margus Kiiver: autoralli MM 2018 – suuri muutusi pole, aga põnev on ikka Kuldar Sikk teeb autoralli MM-sarjas ajalugu Reis Bangladeshis on luksus kõrvuti solgislummidega Tartu Raamatukogu remont toob Tiigi tänava elanikele unetuid öid (1) Suletud Krabi kooli direktor ja õpetaja lähevad kohtu alla (7) Tartu linn sõlmis läbi aegade kalleima lepingu Tartu näitab soomusrongi asemel koostöö jõudu Sada aastat Liivimaa vennaskonda Kristel Kaljuvee: visuaalpäevikute triumf Henri Zeigo: ülikoolilinn vajab uusi suuri investeeringuid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sami Seppänen: järgmine suur samm nutiilmas

5 min lugemist
Steve Jobs näitamas esimest iPhone'i REUTERS/Kimberly White/ FOTO: KIMBERLY WHITE/REUTERS

Liitreaalsus, tehisintellekt, läbimurre meditsiinis – Elisa tegevjuht Sami Seppänen vaatleb lähiaastate trende ja arenguid tehnoloogias.

Tellijale Tellijale

Neil päevil täpselt 11 aastat tagasi tegi traditsiooniliselt musta pulloveri ja teksastesse riietunud Steve Jobs San Franciscos ajalugu. Jaanuarikuisel Macworldil lavale astunud Apple’i legendaarne juht tutvustas tehnoloogiamaailmale «elektroonilist» Šveitsi armee taskunuga ehk seadet, mis koondas endasse telefoni, muusikamängija ja internetilehitseja.

Tegelikult polnud Jobsi tutvustatud iPhone sugugi esimene nutitelefon, kuid Apple suutis varasemate ja sageli kohmakate seadmete asemele luua uue standardi, mis levis hoolimata üsna kõrgest hinnast kiiresti massidesse ja tõmbas endaga kaasa ka kõik teised tootjad.

Tänaseks on algsest nn kolm-ühes-seadmest saanud lahutamatu kaaslane ligi 2,5 miljardile inimesele, kes kasutavad neid kõikjal nii tööks, õppimiseks, meelelahutuseks, sotsiaalseks suhtluseks, filmimiseks, pildistamiseks jm. Eksperdid ja analüütikud hindavad, et nutiajastu oma plusside ja ka miinustega on justkui valmis saanud.

24.01.2018 26.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto