Sisukord
WRC
Postimees
25.01.2018
Eesti Sisekontrolli aruanne põhjustas Salme kultuurikeskuse juhtkonna vallandamise Reinsalu sai rekordarvu hääli Bussihange keelas kaugliinibussidel peatumise (20) «100 hetke» jõudsid Helsingisse Endine töötaja süüdistab lihatööstust veiste piinamises (16) Majandus Oleg Gross pidas pidu põhjusega (3) Talpsepp möönab kahjumit, kuid mitte põrumist Jaeketid pühadeaja kuludest ei räägi Välismaa Türgi rünnaku alla sattunud Süüria kurdid peavad end reedetuks (3) Elupõlisest roheliste valijast sai tulihingeline põlissoomlane Põlissoomlaste valija: võtame Soome tagasi Soome politoloog: presidendikandidaadid abistaksid Eestit ELi kaudu Arvamus Sami Seppänen: järgmine suur samm nutiilmas (1) Juhtkiri: masin liigub edasi (6) Postimees 1930. aastal: turism vajab korraldamist Hendrik Alla: liikuvate piltide kuldaeg Olev Remsu: Jeruusalemm: poolt või vastu? Poolt! (12) Kultuur D'Artagnan ja seitse pöialpoissi mõrvamüsteeriumis Ursula K. Le Guin – kirjanik, kes kirjutas sellest, mis on päriselt olemas Reklaam ärgu rikkugu raamatut Sport Vutikuninga Jari Litmaneni kingitus Eestile Ahonen teeb Soome olümpiaajalugu Balta: olen paremas vormis kui mullu Ott Tänak: sõnadega midagi ei tee. Sõita tuleb! Margus Kiiver: autoralli MM 2018 – suuri muutusi pole, aga põnev on ikka Kuldar Sikk teeb autoralli MM-sarjas ajalugu Reis Bangladeshis on luksus kõrvuti solgislummidega Tartu Raamatukogu remont toob Tiigi tänava elanikele unetuid öid (1) Suletud Krabi kooli direktor ja õpetaja lähevad kohtu alla (7) Tartu linn sõlmis läbi aegade kalleima lepingu Tartu näitab soomusrongi asemel koostöö jõudu Sada aastat Liivimaa vennaskonda Kristel Kaljuvee: visuaalpäevikute triumf Henri Zeigo: ülikoolilinn vajab uusi suuri investeeringuid (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margus Kiiver: autoralli MM 2018 – suuri muutusi pole, aga põnev on ikka

3 min lugemist
Ott Tänaku auto hooldus enne Monte Carlo rallit. FOTO: Toyota Gazoo Racing WRT

Ma mäletan, kuidas ootasin põhikooli ajal suvevaheaja lõpus kooli algust. Ootasin, et saaks taas kokku koolikaaslastega, et jagada suvevaheaja muljeid. Muidugi oli ka väike põnevus uue õppeaasta ees. Peab tunnistama, et enne autoralli MM-sarja algust tunnen ma sama. Mida päev edasi, seda rohkem jälgin ralliuudiseid. Rallikogukond, kus ei tunnistata riikide piire, on hakanud taas aktiivsemalt elama, sest 2018. aasta MM algab juba täna tõelise klassiku, Monte Carlo ralliga.

Tellijale Tellijale

Kui minna ajas aasta tagasi, oli olukord veelgi põnevam. WRC-sarja valitsenud Volkswagen oli lahkunud ja kaardipakk segi löödud – uued tiimid, uued autod, sõitjate liikumine. Tulemuseks ülipõnev WRC-hooaeg, mis tipnes meie jaoks Ott Tänaku ja Martin Järveoja suurepärase kolmanda kohaga. Kirss tordi peal oli Tänaku ja Järveoja tiimivahetus, mis näitas ka viimasele pessimistile nende väärtust selles maailmas. Aga see kõik oli aastal 2017.

Algava WRC-hooaja eel on muutusi vähem, aga põnevusnivoo, julgen öelda, sama. Enim tähelepanu pälvinud tiimivahetus on Tänaku ja Järveoja siirdumine M-Sportist Toyota tehasemeeskonda. Pikka aega M-Sporti perekonda kuulunud Tänakule on muutus suur. Eelmisel aastal Tänakuga samasse autosse istunud Järveoja jaoks ilmselt pisut lihtsam. Teades mõlema mehe professionaalsust, ei kahtle ma, et nad suudavad edulugu uues meeskonnas jätkata.

24.01.2018 26.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto