Bussihange keelas kaugliinibussidel peatumise

Mellistet lahutab maakonnalinnast Tartut vähem kui 20 kilomeetrit ning asulate vahel on üsna sage bussiliiklus. Samas polnud eile Melliste bussipeatuses ajal, mil piltnik seal viibis, parasjagu mitte kedagi. FOTO: Margus Ansu

Ligi 500 elanikuga asula jäi eelmisel aastal ilma võimalusest kiiresti Tartusse ja sealt tagasi koju saada, sest Tartu maakonna bussihankeleping firmaga GoBus paneb maakonnale kohustuse mitte lubada kaugliinidel teha peatusi kohtades, kust poole tunni jooksul väljub kohaliku liini buss.

Tellijale Tellijale

Kui seni on kiir- ja kaugliinide huvipuudust väiksemates asulates peatuda püütud seletada bussifirmade kasumiahnusega, siis vähemalt ühe Tartumaa asula – ligi 500 elanikuga Melliste – puhul osutub võtmetegijaks maksuraha eest kohalikku bussiliiklust telliv maavalitsus, kes teiste firmade bussidel peatumised lihtsal ära keelas.

Melliste elanikel on nüüd võimalus sõita Tartusse või sealt tagasi firma GoBus kohaliku bussiga, mis jõuab maakonnalinna 45–50 minutiga, poole aeglasemalt, seda põhjusel, et buss käib läbi Kaagverest ja paljudest teistest asulatest, mis otseselt Tartu-Räpina tee ääres ei asu.

24.01.2018 26.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto