Sisukord
Arter
Postimees
27.01.2018
Eesti Eestlanna päästis Krimmis juuditari mahalaskmisest Lääne Elu: Keskerakond tuleb välja eriti helde pensionitõusu lubadusega (19) Habekotkastel seisab ees tähtis haudetöö Jari Litmanen - kuningas parandas vea Valitsus kaotab järsult rahva toetust (47) Arheoloogilised kaevamised käivad Maarjamäel paralleelselt ehitusega Omniva korrastab: üle 600 tühja kirjakasti võib kaduda Majandus Omniva korrastab: üle 600 tühja kirjakasti võib kaduda Välismaa Taastamistööd ei pruugi Taj Mahali päästa Soome ainsa NATO-meelse kandidaadi populaarsust vähendab punane minevik (3) Keemikust teadlane peab Tšehhi presidenti Moskva käepikenduseks Arvamus Jari Litmanen - kuningas parandas vea Urmas Reinsalu - oma sõnade vang (15) Kalmar Ulm: Pontus de la Gardie, sõjastrateeg meretagusest Rootsist EKI keelekool: Eesti keel miljard+ Peeter Langovitsi tagasivaade: kuidas «Mere lapsed» Birminghami lennutati Raul Eamets ja Kristjan Järvan - nõidusunest äratajad (9) Jelena Skulskaja veste: traagiline eduiha (1) Lauri Vahtre: vaimus provintslase verine laup (38) Kätlin Konstabel: mõtleme ja mäletseme (1) Edasi 1950. aastal: J.V. Stalini üksikute teoste väljaandmine 2 Quick Start - liiga pikk finiš? Kultuur Geeniused, maadeavastajad või bandiidid? EKI keelekool: Eesti keel miljard+ Kätlin Konstabel: mõtleme ja mäletseme (1) Jelena Skulskaja veste: traagiline eduiha (1) 2 Quick Start - liiga pikk finiš? Sport Elu parim tulemus tõi Ilvesele ohtralt kiitust ja enesekindlust Joosep Susi: milline on sportlase vastutus? (1) Tallinn Arheoloogilised kaevamised käivad Maarjamäel paralleelselt ehitusega Tarbija Kes keda: vana hea Telia TV või uus Elisa Elamus (7) AK Sündigu rohkem lapsi! (6) Lauri Vahtre: vaimus provintslase verine laup (38) Kalmar Ulm: Pontus de la Gardie, sõjastrateeg meretagusest Rootsist Punk ei ole surnud! Aia vahele kinni jäänud Eminem Eesti muusikaaasta ja muusikaauhinnad Putini endine vaenlane (1) Baltisaksa aadel Eesti, Euroopa ja Venemaa vahel (1) Kummitus natside peakontorist Vikerkaar loeb. Kaotaja teeb tagasi (1) Arter Suur intervjuu! Paul Keres: maailm on läinud täiesti ülepea lolliks, ja ma kardan, et läheb veel rohkem lolliks (11) Eesti tahab verd (18) Iluuisudraama «Mina, Tonya» purustab põlvi ja südameid. Teleskoopnuiaga Teeseen teeb tervisejooki Geeniused, maadeavastajad või bandiidid? Oivaline Läti väikelinn Cesis sobib sisseostudeks ja kultuurireisiks Tiina Park: alkoholi müükse siin ämbritega «See on ju Dior!» ehk mida näeb Riia moemuuseumis VIDEO! Lendav jooga. Algajale. Sõiduproov. Hyundai i30 N: kõige kuumem kuumpära Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti tahab verd

7 min lugemist
  • Mihhail Lotman: Pehmete väärtuste kandjad on halastamatud.
  • Ene-Liis Semper: Enamik hüsteeriaga kaasaminejatest pole süvenenud faktidesse.
  • Mihkel Kunnus: Primitiivsed kultuurikihistused aktiveeruvad ärevatel aegadel.
  • Karmel Killandi: Lõputu kurjus ei aita edasi. Mõistus peab kambas olema.
Tiit Ojasoo, Karmel Killandi ja Urmas Reinsalu. FOTO: Taavi Kristjuhan

Häda sellele, kes peaks mõne sõnavääratuse, ebasobiva mõtteavalduse või eksliku teoga kellegi hambusse sattuma. Olge valmis, et teid tambitakse mutta. Halastust loota ei maksa. Tere tulemast Eesti juubeliaastasse!

Tellijale Tellijale

Niisiis, sa oled vääratanud. Olgu suuga või teoga. Näiteks viidanud kellelegi kui kanakarjale. Või jätnud hümni mängimata.

Ja siis see algab...

Teed raadio lahti – «Rahva teenrid» arutab su üle. Paned teleri mängima – «Foorum» lahkab su tegu. Vahetad kanalit – isegi Tallinna TV «Otse kümnesse» võtab sind hambusse. Vahetad veel kanalit – oled «AK» esiuudise peategelane. Avad lehed – oled rasvastes pealkirjades. Sotsiaalmeediat parem ära vaatagi – sinna võid uppuda.

Need, kes oma sõnades võitlevad ühe või teise ühiskonnagrupi õiguste eest, tekitavad oma käitumisega kordades rohkem vaenu, kui nad ise suudaksid ära parandada.

Ära sa kaastunnet loodagi. Ühes või teises sõnastuses kaigub käigult langetatud otsus: süüdi! Karistuski on valmis: lahti lasta!

Arvad, et sinuga seda ei juhtu?

Ära ole nii lihtsameelne. Ega Karmel Killandi, ERRi elamussaadete toimetuse juht, ka seda arvanud, et üldsus ta kohe uue aasta algul ette võtab ja risti taob. Aga näe – jätad hümni mängimata ja enam pole loota kübetki halastust. Isegi vabanduse palumine ei aita. Leidub neid, kes sõimavad Killandit rahvareeturiks. Leidub isegi neid, kes ihkavad talle peksa anda. Tervelt nädalaks saab temast kõigi pahameele märklaud.

Vastik tunne oli, tunnistab Killandi tagantjärele.

Ta kaalub nüüd seitse kilo vähem kui enne suurt skandaali. Eks see ole tööstressi tagajärg, nendib Killandi. «Ja natuke ehmatust ka otsa,» lisab ta.

Massiivne rünnak Killandi vastu juhatas sisse Eesti tänavuse inimjahihooaja. Eelmisel nädalal seadis presidendile saadetud 104 allkirjaga avalik kiri tunamulluse, nüüdseks juriidiliselt lahendatud vägivallateo eest taas tule alla lavastaja Tiit Ojasoo, pidades kahetsusväärseks, et talle on usaldatud EV 100 aktuse peoprogrammi lavastamine. Paar päeva hiljem tõmbas endale häda ja pahameele kaela justiitsminister Urmas Reinsalu, kes nimetas Ojasoo vastu korraldatud rünnakut kanakarja kambakaks ja ühtlasi avaldas, et kahetseb oma varasemat naistevastase vägivalla hukkamõistmist.

26.01.2018 29.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto