Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (9) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (8) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (3) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (2) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (12) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (1) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (11) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (3) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marti Aavik: oli inimene, enam ei ole...

1 min lugemist
Küünal FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Kolmapäeva lõunaajal sõitsin bussiga Tallinnast Tartu poole (ja õhtul tagasi) – kokku seitse-kaheksa tundi – ja ma ei saa mõttest neid inimesi, kes maanteel hukkusid.

Kuigi ma neist inimestest isiklikult midagi ei tea, mõtlen ikka tahtmatult iga natukese aja järel, kui habras on inimese elu ja kui ootamatult see võib lõppeda. Näe, sünnib siia ilma inimene. Tuli nagu suurele rõõmupühale.

Ja siis läheb midagi natukene untsu, käsi vääratab vales kohas, käib pauk ja see rõõmupühaline on nagu hiireke, ninast veri väljas ja kõik ongi läbi.

Kui väikese hilinemisega Tartusse jõudsin, olid kõned juba peetud, aga üldiselt rõõmus jutuajamine veel käis. Ometi kuulsin just seal, et teisipäeval suri professor Janno Reiljan. Üks vale samm suurel rõõmupeol ja ongi lõpp…

Mingi moraal (elavatele, kellele siis veel)? Laenan Horatiuselt: «Carpe diem, quam minimum credula postero.» Ehk siis päeva vilju noppida, elada ja toimetusi homse varna jätta nii vähe kui võimalik.

P.S. Mina mäletan isiklike kokkupuudete järgi Janno Reiljanit kui meest, kes oli sõbralik ja viisakas (minuga alati; veidi on see vist ta «avaliku kuvandiga» vastuolus) ja kellega polnud kunagi igav rääkida.

Seotud lood
    21.02.2020 22.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto