Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.01.2018
Eesti Alkoholiaktsiisi jääb puudu mitukümmend miljonit (12) Norilskis mälestati vangilaagris hukkunud eestlasi Sitkete maapoodnike kaamelikannatus katkemas: «Inimesed tulevad poest läbi ja irvitavad, et näe, me läheme Lätti!» (24) Majandus Konkurendid neelasid Eesti Energia puidupõletuse alla (3) Trump käis ärieliidile Ameerikat propageerimas Välismaa Põhja-Korea sanktsioonid näpistavad Hiina ärimehi Niinistö koer jäi kampaaniast kõrvale (1) Tšehhi venemeelne president jätkab võimul (1) Soomlased valisid järjepidevuse Arvamus Lugeja kurjustab: Klassikaraadio kuulajad on kui siilid udus Evelyn Sepp: kas pärandame oma lastele konnatiigi? (23) Aarne Mäe: onu Heino kimbatus (12) Juhtkiri: aktsiisitõusudega betoonseina poole (32) Postimees 1993. aastal: kummalised lendlehed postkastides Peet Kask: uue tulumaksuseaduse eluiga kujuneb lühikeseks (14) Dago Antov: kas parkimiskoha laius on Eesti liiklusohutuse põhiprobleem? (3) Lugeja kiri: Keskerakonna valimisreklaami maksab kinni Tallinna elanik Kultuur Raamist väljas. Mida kunstnikud raha pärast teevad? Kuidas Ameerika ajakirjandus oma presidenti kiusas Sport Ott Tänaku uus ja võluvam aura lummab rallimaailma Vormikõvera järsk tõus tõi Ilveste perre päikese tagasi Nuttev kuningas kindlustas trooni WRC-sarja uus megaprojekt: kas fiasko või kõigest krobeline algus? Teadus Muistsed luud heidavad kinda senistele inimkonna põlvnemise teooriatele Tartu Meie oma pärand taluarhitektuur vajab hoidmist ja kaitset Olümpiamedalisti Levandit kahtlustati Nõukogude Liidust põgenemises Väike roohabekas hiilgab suurte vuntsidega Esivanemate mustrid teevad moes jälle ilma Tantsukoolil valmis oma aabits Tung EMOsse ei vähene (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1993. aastal: kummalised lendlehed postkastides

1 min lugemist
Kalašnikovi automaat. FOTO: Charlie Varley/Charlie Varley/Sipa USA

Tallinna elanike postkastidesse on hakanud siginema lendlehti, milles teavitatakse lugejaid apartheidist. Neis märgitakse, et apartheid on ühe riigi territooriumil elavate rahvusgruppide eraldatud arengu poliitika ja näeb osalt elanikkonnalt poliitiliste õiguste äravõtmist rahvusliku tunnuse järgi. Rõhutatakse, et apartheidi on ÜRO kui inimsusevastase kuriteo hukkamõistnud.

Lendlehel on ilmselt kopeerituna ÜRO pealdis ning allkiri «Eesti apartheidi vastu võitlemise komitee» Lendlehes märgitakse, et vastavalt ÜRO resolutsioonidele käsitletakse võitlust apartheidi vastu rahvusvahelise konfliktina. Järelikult tuleb rahvusliku vabastusliikumise relvastatud gruppide liikmeid, kes on vangi sattunud, kohelda sõjavangidena.

Lendlehed on koostatud vene keeles.

29.01.1993

Seotud lood
27.01.2018 30.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto