Sisukord
Majandus
Postimees
29.01.2018
Eesti Alkoholiaktsiisi jääb puudu mitukümmend miljonit (12) Norilskis mälestati vangilaagris hukkunud eestlasi Sitkete maapoodnike kaamelikannatus katkemas: «Inimesed tulevad poest läbi ja irvitavad, et näe, me läheme Lätti!» (24) Majandus Konkurendid neelasid Eesti Energia puidupõletuse alla (3) Trump käis ärieliidile Ameerikat propageerimas Välismaa Põhja-Korea sanktsioonid näpistavad Hiina ärimehi Niinistö koer jäi kampaaniast kõrvale (1) Tšehhi venemeelne president jätkab võimul (1) Soomlased valisid järjepidevuse Arvamus Lugeja kurjustab: Klassikaraadio kuulajad on kui siilid udus Evelyn Sepp: kas pärandame oma lastele konnatiigi? (23) Aarne Mäe: onu Heino kimbatus (12) Juhtkiri: aktsiisitõusudega betoonseina poole (32) Postimees 1993. aastal: kummalised lendlehed postkastides Peet Kask: uue tulumaksuseaduse eluiga kujuneb lühikeseks (14) Dago Antov: kas parkimiskoha laius on Eesti liiklusohutuse põhiprobleem? (3) Lugeja kiri: Keskerakonna valimisreklaami maksab kinni Tallinna elanik Kultuur Raamist väljas. Mida kunstnikud raha pärast teevad? Kuidas Ameerika ajakirjandus oma presidenti kiusas Sport Ott Tänaku uus ja võluvam aura lummab rallimaailma Vormikõvera järsk tõus tõi Ilveste perre päikese tagasi Nuttev kuningas kindlustas trooni WRC-sarja uus megaprojekt: kas fiasko või kõigest krobeline algus? Teadus Muistsed luud heidavad kinda senistele inimkonna põlvnemise teooriatele Tartu Meie oma pärand taluarhitektuur vajab hoidmist ja kaitset Olümpiamedalisti Levandit kahtlustati Nõukogude Liidust põgenemises Väike roohabekas hiilgab suurte vuntsidega Esivanemate mustrid teevad moes jälle ilma Tantsukoolil valmis oma aabits Tung EMOsse ei vähene (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sitkete maapoodnike kaamelikannatus katkemas: «Inimesed tulevad poest läbi ja irvitavad, et näe, me läheme Lätti!»

9 min lugemist
  • Staažikas Võrumaa ettevõtja sulges kõik oma poed ja ka baari.
  • Pärnumaa poepidajal on alles seitsmest kauplusest vaid kolm.
  • Kaupmehed muretsevad, et külad joovad end odavast Läti alkoholist põhja.
Kaja Saarva ja Koit Mägi on lootusrikkad: esimene poolaasta Nursi poe pidamisel on tootnud vaid kahjumit, kuid kevad paistab parem. FOTO: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Poepidaja, kes pole veel Läti piiri ääres oma väikse kaupluse uksi sulgenud, püüab iga hinna eest leiutada uusi tuluallikaid, mõeldes kurvameelselt oma ustavatele töötajatele ja viimastele maale elama jäänud klientidele.

Tellijale Tellijale

«Kirjutage, et Arvo Tamm pani riigi pärast poed kinni!» ütleb sügisel Võrumaal Nursis ja Tsoorus kaks poodi ja ühe baari sulgenud Arvo Tamm. Septembris pani ta lõplikult lukku esimese poe ukse, oktoobris teise ja nüüd kõige viimasena Tsooru Maarahva baar. «Me ei saa ju lasta sisse toodud viinaga inimesi lauda. Kes siin veel üldse baari tuleb, kui viin on Lätis nii odav? Ükski ei tule!» põrutab Tamm.

Ta selgitab, et tubakas ja alkohol olid need kaubad, millega jõudsid poodnikud töötajate palgad, riigimaksud ja elektriarve ära maksta. «Nüüd enam ei jõua, kui neid kaupu ei osteta. Sellepärast panemegi kinni. Nüüd tuleb juba toidukaup ka Lätist – isegi tangained ja vorst. Kui lähen oma tühja poodi, tuleb klimp kurku ja pisar silma,» räägib Tamm.

27.01.2018 30.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto