Sisukord
Majandus
Tänane leht
29.01.2018
Eesti Alkoholiaktsiisi jääb puudu mitukümmend miljonit (12) Norilskis mälestati vangilaagris hukkunud eestlasi Sitkete maapoodnike kaamelikannatus katkemas: «Inimesed tulevad poest läbi ja irvitavad, et näe, me läheme Lätti!» (24) Majandus Konkurendid neelasid Eesti Energia puidupõletuse alla (3) Trump käis ärieliidile Ameerikat propageerimas Välismaa Põhja-Korea sanktsioonid näpistavad Hiina ärimehi Niinistö koer jäi kampaaniast kõrvale (1) Tšehhi venemeelne president jätkab võimul (1) Soomlased valisid järjepidevuse Arvamus Lugeja kurjustab: Klassikaraadio kuulajad on kui siilid udus Evelyn Sepp: kas pärandame oma lastele konnatiigi? (23) Aarne Mäe: onu Heino kimbatus (12) Juhtkiri: aktsiisitõusudega betoonseina poole (32) Postimees 1993. aastal: kummalised lendlehed postkastides Peet Kask: uue tulumaksuseaduse eluiga kujuneb lühikeseks (14) Dago Antov: kas parkimiskoha laius on Eesti liiklusohutuse põhiprobleem? (3) Lugeja kiri: Keskerakonna valimisreklaami maksab kinni Tallinna elanik Kultuur Raamist väljas. Mida kunstnikud raha pärast teevad? Kuidas Ameerika ajakirjandus oma presidenti kiusas Sport Ott Tänaku uus ja võluvam aura lummab rallimaailma Vormikõvera järsk tõus tõi Ilveste perre päikese tagasi Nuttev kuningas kindlustas trooni WRC-sarja uus megaprojekt: kas fiasko või kõigest krobeline algus? Teadus Muistsed luud heidavad kinda senistele inimkonna põlvnemise teooriatele Tartu Meie oma pärand taluarhitektuur vajab hoidmist ja kaitset Olümpiamedalisti Levandit kahtlustati Nõukogude Liidust põgenemises Väike roohabekas hiilgab suurte vuntsidega Esivanemate mustrid teevad moes jälle ilma Tantsukoolil valmis oma aabits Tung EMOsse ei vähene (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trump käis ärieliidile Ameerikat propageerimas

3 min lugemist
  • Trumpi sõnul on tema presidendiajal loodud üle seitsme triljoni dollari rikkust.
  • Trump andis Euroopa ärijuhtidele piduliku õhtusöögi.
  • President küsis juhtidelt, kuidas kavatsevad investeeringuid USAsse suurendad.
Donald Trump Davosi majanduskonverentsil esinemas. FOTO: Evan Vucci/AP/Scanpix

Pärast 18-aastast vaheaega oli Donald Trump esimene USA president, kes külastas igal aastal toimuvat Davosi majandusfoorumit. President veetis Šveitsi kuurortlinnas kaks päeva ning tema visiidi kulminatsioon oli reede pärastlõunal peetud kõne, milles ta ülistas Ameerika Ühendriikide majanduse paranemist tema presidendiks oleku ajal ning kutsus ettevõtjaid üles sinna investeerima.

Tellijale Tellijale

«Viimase aasta jooksul oleme USAs teinud erakorralisi edusamme,» ütles Trump kohe oma kõne alguses. «Pärast aastaid kestnud stagnatsiooni kogevad Ameerika Ühendriigid tugevat majanduskasvu,» lisas ta.

Saatuse irooniana selgus just Trumpi kõne ajal, et USA neljanda kvartali majanduskasv, 2,6 protsenti, oli väiksem nii kolmanda kvartali 3,2-st kui ka analüütikute prognoositud kolmest protsendist.

27.01.2018 30.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto