Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.01.2018
Eesti Alkoholiaktsiisi jääb puudu mitukümmend miljonit (12) Norilskis mälestati vangilaagris hukkunud eestlasi Sitkete maapoodnike kaamelikannatus katkemas: «Inimesed tulevad poest läbi ja irvitavad, et näe, me läheme Lätti!» (24) Majandus Konkurendid neelasid Eesti Energia puidupõletuse alla (3) Trump käis ärieliidile Ameerikat propageerimas Välismaa Põhja-Korea sanktsioonid näpistavad Hiina ärimehi Niinistö koer jäi kampaaniast kõrvale (1) Tšehhi venemeelne president jätkab võimul (1) Soomlased valisid järjepidevuse Arvamus Lugeja kurjustab: Klassikaraadio kuulajad on kui siilid udus Evelyn Sepp: kas pärandame oma lastele konnatiigi? (23) Aarne Mäe: onu Heino kimbatus (12) Juhtkiri: aktsiisitõusudega betoonseina poole (32) Postimees 1993. aastal: kummalised lendlehed postkastides Peet Kask: uue tulumaksuseaduse eluiga kujuneb lühikeseks (14) Dago Antov: kas parkimiskoha laius on Eesti liiklusohutuse põhiprobleem? (3) Lugeja kiri: Keskerakonna valimisreklaami maksab kinni Tallinna elanik Kultuur Raamist väljas. Mida kunstnikud raha pärast teevad? Kuidas Ameerika ajakirjandus oma presidenti kiusas Sport Ott Tänaku uus ja võluvam aura lummab rallimaailma Vormikõvera järsk tõus tõi Ilveste perre päikese tagasi Nuttev kuningas kindlustas trooni WRC-sarja uus megaprojekt: kas fiasko või kõigest krobeline algus? Teadus Muistsed luud heidavad kinda senistele inimkonna põlvnemise teooriatele Tartu Meie oma pärand taluarhitektuur vajab hoidmist ja kaitset Olümpiamedalisti Levandit kahtlustati Nõukogude Liidust põgenemises Väike roohabekas hiilgab suurte vuntsidega Esivanemate mustrid teevad moes jälle ilma Tantsukoolil valmis oma aabits Tung EMOsse ei vähene (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Norilskis mälestati vangilaagris hukkunud eestlasi

2 min lugemist
Shmidti mäe jalamile maeti kümned tuhanded Norilski laagrites hukkunud vangid aastatel 1935–1952. FOTO: Jaanus Piirsalu

Eesti Vabariigi 100., juubelisünnipäeva eel mälestasid eestlased Venemaal Kaug-Põhjas Norilskis sealsetes stalinlikes vangilaagrites hukkunud kaasmaalasi.

Tellijale Tellijale

«Mul on sellest suur rahu südames,» ütles vanim üritusel osalenud eestlastest, 83-aastane Rein Grabbi, kelle isa Herbert Grabbi oli üks Eesti armee ohvitseridest, kes seal hukati.

«Ma ei saa kuidagi öelda, et mul oleks hea meel või rõõm siin olla. Kindlasti on aga minus suur rahu. Mul ei ole hea meel, aga ma olen heameelega siin,» ütles Grabbi kümmekonnale eestlasele, kes koos temaga olid sõitnud Norilskisse avaldama austust hukkunud kaasmaalastele.

27.01.2018 30.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto