Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
29.01.2018
Eesti Alkoholiaktsiisi jääb puudu mitukümmend miljonit (12) Norilskis mälestati vangilaagris hukkunud eestlasi Sitkete maapoodnike kaamelikannatus katkemas: «Inimesed tulevad poest läbi ja irvitavad, et näe, me läheme Lätti!» (24) Majandus Konkurendid neelasid Eesti Energia puidupõletuse alla (3) Trump käis ärieliidile Ameerikat propageerimas Välismaa Põhja-Korea sanktsioonid näpistavad Hiina ärimehi Niinistö koer jäi kampaaniast kõrvale (1) Tšehhi venemeelne president jätkab võimul (1) Soomlased valisid järjepidevuse Arvamus Lugeja kurjustab: Klassikaraadio kuulajad on kui siilid udus Evelyn Sepp: kas pärandame oma lastele konnatiigi? (23) Aarne Mäe: onu Heino kimbatus (12) Juhtkiri: aktsiisitõusudega betoonseina poole (32) Postimees 1993. aastal: kummalised lendlehed postkastides Peet Kask: uue tulumaksuseaduse eluiga kujuneb lühikeseks (14) Dago Antov: kas parkimiskoha laius on Eesti liiklusohutuse põhiprobleem? (3) Lugeja kiri: Keskerakonna valimisreklaami maksab kinni Tallinna elanik Kultuur Raamist väljas. Mida kunstnikud raha pärast teevad? Kuidas Ameerika ajakirjandus oma presidenti kiusas Sport Ott Tänaku uus ja võluvam aura lummab rallimaailma Vormikõvera järsk tõus tõi Ilveste perre päikese tagasi Nuttev kuningas kindlustas trooni WRC-sarja uus megaprojekt: kas fiasko või kõigest krobeline algus? Teadus Muistsed luud heidavad kinda senistele inimkonna põlvnemise teooriatele Tartu Meie oma pärand taluarhitektuur vajab hoidmist ja kaitset Olümpiamedalisti Levandit kahtlustati Nõukogude Liidust põgenemises Väike roohabekas hiilgab suurte vuntsidega Esivanemate mustrid teevad moes jälle ilma Tantsukoolil valmis oma aabits Tung EMOsse ei vähene (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Niinistö koer jäi kampaaniast kõrvale

1 min lugemist
Presidendipaar Sauli Niinistö ja Jenni Haukio koos oma lemmiku Bostoni terjeri Lennuga. FOTO: twitter

Ühendriikide meedia hinnangul muutnuks Soome ühtedeks igavamateks nimetatud presidendivalimised põnevamaks president Sauli Niinistö karismaatiline koer Lennu, aga väikest lömmis nina ja suurte kõrvadega bostoni terjerit polnud kogu valimiskampaania jooksul kuskil märgata.

Lennu kogus Niinistö esimesel ametiajal sotsiaalmeedias isegi rohkem tuntust kui tema riigipeast omanik. Portree presidendi süles olesklenud justkui naeratavast Lennust sai rahvusvaheliseks sensatsiooniks ja seda jagati enam kui 50 000 korda.

«Lennu pole kampaaniast osa võtnud,» kinnitas New York Timesile Niinistö kampaaniajuht Pete Pokkinen. Otsuse üheks põhjuseks peetakse haigust. Niinistö teatas hiljuti paljude Lennu fännide kurvastuseks, et seitsmeaastast lemmikut oli tabanud koeragripp. Nimelt on bostoni terjeri lömmis nina hingamisteede haigustele palju vastuvõtlikum kui teiste koeratõugude oma.

Niinistö märkis hiljem, et kuigi Lennu on haigusest paranenud, võtab koer sellest hoolimata valimistest puhkuse.

Lennu populaarsus on Soome riigipeade seas tavapäratu, aga ta pole siiski esimene lemmikloom, kes uudistesse on sattunud.

Eelmisel Soome presidendil Tarja Halonenil oli näiteks kolm kassi, Rontti, Miska ja Meggi, kellest viimase kinkis Halonenile toonane Venemaa riigipea Dmitri Medvedev, ja seetõttu kahtlustati mõnikord, et kass on varustatud pealtkuulamisseadmetega. PM

Seotud lood
27.01.2018 30.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto