Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
29.01.2018
Eesti Alkoholiaktsiisi jääb puudu mitukümmend miljonit (12) Norilskis mälestati vangilaagris hukkunud eestlasi Sitkete maapoodnike kaamelikannatus katkemas: «Inimesed tulevad poest läbi ja irvitavad, et näe, me läheme Lätti!» (24) Majandus Konkurendid neelasid Eesti Energia puidupõletuse alla (3) Trump käis ärieliidile Ameerikat propageerimas Välismaa Põhja-Korea sanktsioonid näpistavad Hiina ärimehi Niinistö koer jäi kampaaniast kõrvale (1) Tšehhi venemeelne president jätkab võimul (1) Soomlased valisid järjepidevuse Arvamus Lugeja kurjustab: Klassikaraadio kuulajad on kui siilid udus Evelyn Sepp: kas pärandame oma lastele konnatiigi? (23) Aarne Mäe: onu Heino kimbatus (12) Juhtkiri: aktsiisitõusudega betoonseina poole (32) Postimees 1993. aastal: kummalised lendlehed postkastides Peet Kask: uue tulumaksuseaduse eluiga kujuneb lühikeseks (14) Dago Antov: kas parkimiskoha laius on Eesti liiklusohutuse põhiprobleem? (3) Lugeja kiri: Keskerakonna valimisreklaami maksab kinni Tallinna elanik Kultuur Raamist väljas. Mida kunstnikud raha pärast teevad? Kuidas Ameerika ajakirjandus oma presidenti kiusas Sport Ott Tänaku uus ja võluvam aura lummab rallimaailma Vormikõvera järsk tõus tõi Ilveste perre päikese tagasi Nuttev kuningas kindlustas trooni WRC-sarja uus megaprojekt: kas fiasko või kõigest krobeline algus? Teadus Muistsed luud heidavad kinda senistele inimkonna põlvnemise teooriatele Tartu Meie oma pärand taluarhitektuur vajab hoidmist ja kaitset Olümpiamedalisti Levandit kahtlustati Nõukogude Liidust põgenemises Väike roohabekas hiilgab suurte vuntsidega Esivanemate mustrid teevad moes jälle ilma Tantsukoolil valmis oma aabits Tung EMOsse ei vähene (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soomlased valisid järjepidevuse

3 min lugemist
Sauli Niinisto. FOTO: LEHTIKUVA/REUTERS/Scanpix

Nagu kõik arvamusküsitlused viimastel kuudel ennustanud olid, nii ka läks. Soome Rahvusliku Koonderakonna taustaga president Sauli Niinistö valiti tagasi teiseks ametiajaks eilses presidendivalimiste esimeses voorus. Kui loetud oli 98, 9 protsenti häältest ulatus Niinistö häälesaak 62,7 protsendini. Niinistö teine ametiaeg algab ametlikult veebruari alguses ja kestab kuus aastat ehk kuni aastani 2024.

Tellijale Tellijale

«Globaalne olukord ei olnud kuue aasta eest selline nagu ta on praegu,» märkis Niinistö oma võidukõnes ja lisas, et taevas oli toona sinisem.  «See, et mind tagasi valiti näitab minu meelest seda, et olen oma tööd siiski edukalt teinud.»

Sauli Niinistöle soovis õnne ka Eesti president Kersti Kaljulaid. «Eesti ja Soome suhted on erakordselt soojad ja lähedased. Oleme naabrite ja sõpradena ning riikide ja rahvastena tihedalt läbi põimunud ning jagame ühiseid väärtusi. Meid ühendab eriline sild, mis toetub meie inimeste sõprusele ja igapäevasele läbikäimisele,» sõnas ta.

Kui eelhääletusest võttis osa üle pooleteise miljoni hääleõigusliku kodaniku, mis on kõigi aegade rekord, siis aktiivne oli ka eilne valimispäev ja paljudes jaoskondades tekkisid lausa järjekorrad.

27.01.2018 30.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto