Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.01.2018
Eesti Politsei kahtlustab viit meest ja üht naist riigilt miljoni euro väljapetmises (6) Rahvas ei kiida tulumaksureformi heaks (27) Majandus Maksuamet hindas Läti viinaralli maksukahju tunduvalt kõrgemaks (17) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas Hispaania vajab kuningaid? (2) Rohingja pereema ihkab koju tagasi (1) Rumeenia uus valitsus levitab korruptsiooni lehka Arvamus Kuido Saarpuu: näitasin sahamehele rusikat (2) Lugeja kirjutab: uus tulumaks on samm õigluse poole (10) Feminist pihib: miks ma armastan Eesti meest! (13) Juhtkiri: soomlaste selge valik (4) Postimees 1938. aastal: täna on Õpetatud Eesti Seltsil suurpäev Karmo Tüür: Kurdistani udukogu Lugeja kiri: meenutusi sõja koledustest (1) Kultuur Eesti Festivaliorkester: Euroopa on vallutatud, ees ootab Aasia (1) Inimene unistab, jumal naerab «Tammsaare on eesti kultuurile suur lotovõit!» (3) Sport Simple Sessionil esinduslik koosseis Tali: Cretu arvas, et võiksin B-koondist juhendada Dopinguprogrammi tellis Putin? (1) Nähtamatud öö- ja tööloomad aitasid Tänaku teiseks Eesti spordirahva lemmiktaliala – suusatamine küll, aga püssiga Tarbija Pakasega silkamine aitab immuunsust tugevana hoida Tartu Paju tänava pilvelõhkuja ehitust on plaanis alustada kevadel (4) Löökaukude hooaeg jõudis pärale (1) Ravimatult haiged tükivad Peipsile külma ja tuule kätte. Miks küll ometi?! Janno Zõbin: miks lasteaiatasu võib otsustada mõne küla tuleviku Signe Kivi: minu halepallaslik Tartu pastoraal Lukas Groen: noor muusik ei pruugi üksi kaugele jõuda Eve Kask mängib tõejärgsusega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Feminist pihib: miks ma armastan Eesti meest!

4 min lugemist
FOTO: EGERT KAMENIK/PM/EMF

«Mul on vaja teha üks ülestunnistus. Ma nimelt armastan Eesti meest. Kogu südamest, kuigi viimasel ajal on meedias järjest süüdistusi, nagu tahaksid naiste õigustest ja võrdsetest võimalustest rääkijad hävitada kõik mehed,» kirjutab feminist Manona Paris.

Tellijale Tellijale
  • Feminism ühiskonnas on tasakaalu otsimine, kus ükski sugu pole teisest parem, vaid üksteisega täiendavas harmoonias. Meesteks ja naisteks jääme me enamikul juhtudel nagunii,  pakkudes abi, avades uksi ja istekohti vajaduse, mitte tagamõtete järgi.

    Ah et surm kõigile meestele, eriti Eesti omadele? Miski pole kaugel tõest – tänu Eesti mehele olen ma elus, õnnelik ja oskan seista enda õiguste eest. Veelgi enam - ma tahan, et ka teistel oleks hea elada.

    Jah just – minu teadlikkus sai alguse tänu kahele väga erilisele mehele, mu isale ja abikaasale. Minu jaoks on feminism ühiskonnas tasakaalu otsimine, kus ükski sugu pole teisest parem, vaid üksteisega täiendavas harmoonias. Meesteks ja naisteks jääme me enamikul juhtudel nagunii,  pakkudes abi, avades uksi ja istekohti vajaduse, mitte tagamõtete järgi.

    Minu isa, endine tippklassi rallisõitja, tõeline matšomees, kasvatas oma tütardest alati endaga hakkamasaavad naised. Ju ta adus, et tulevikus saame me vaid enda peale kindlad olla. «Pea meeles – sina oled alati parim ja saad alati ise endaga hakkama,» muigas ta ja uuris, kas meil on peole minnes oma raha taskus. 

     

29.01.2018 31.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto