Sisukord
Kultuur
Tänane leht
30.01.2018
Eesti Politsei kahtlustab viit meest ja üht naist riigilt miljoni euro väljapetmises (6) Rahvas ei kiida tulumaksureformi heaks (27) Majandus Maksuamet hindas Läti viinaralli maksukahju tunduvalt kõrgemaks (17) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas Hispaania vajab kuningaid? (2) Rohingja pereema ihkab koju tagasi (1) Rumeenia uus valitsus levitab korruptsiooni lehka Arvamus Kuido Saarpuu: näitasin sahamehele rusikat (2) Lugeja kirjutab: uus tulumaks on samm õigluse poole (10) Feminist pihib: miks ma armastan Eesti meest! (13) Juhtkiri: soomlaste selge valik (4) Postimees 1938. aastal: täna on Õpetatud Eesti Seltsil suurpäev Karmo Tüür: Kurdistani udukogu Lugeja kiri: meenutusi sõja koledustest (1) Kultuur Eesti Festivaliorkester: Euroopa on vallutatud, ees ootab Aasia (1) Inimene unistab, jumal naerab «Tammsaare on eesti kultuurile suur lotovõit!» (3) Sport Simple Sessionil esinduslik koosseis Tali: Cretu arvas, et võiksin B-koondist juhendada Dopinguprogrammi tellis Putin? (1) Nähtamatud öö- ja tööloomad aitasid Tänaku teiseks Eesti spordirahva lemmiktaliala – suusatamine küll, aga püssiga Tarbija Pakasega silkamine aitab immuunsust tugevana hoida Tartu Paju tänava pilvelõhkuja ehitust on plaanis alustada kevadel (4) Löökaukude hooaeg jõudis pärale (1) Ravimatult haiged tükivad Peipsile külma ja tuule kätte. Miks küll ometi?! Janno Zõbin: miks lasteaiatasu võib otsustada mõne küla tuleviku Signe Kivi: minu halepallaslik Tartu pastoraal Lukas Groen: noor muusik ei pruugi üksi kaugele jõuda Eve Kask mängib tõejärgsusega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eve Kask mängib tõejärgsusega

2 min lugemist
Eve Kask lehitseb oma näitusel «2 + 2 = …» autoriraamatut «EE Eesti edulugu». FOTO: Sille Annuk

Tartu kunstimuuseumi esimesel korrusel eelmisel nädalal avatud näitust «2 + 2 = …» võib vaadata niisama muidu ka, valge lehena, aga palju rohkem saab neljaosalisest väljapanekust mõttetoitu ja elamusi inimene, kes on lugenud raamatuid ja jälginud ajakirjandust. Nimelt on tallinlannast kunstnik Eve Kask toonud tartlaste ette tõejärgsusega haakuvaid teoseid.

Tellijale Tellijale

«Ta esitas endale teese, nagu «Partei ütleb, et maa on lame» või «Partei ütleb, et jää on raskem kui vesi», ja treenis end mitte nägema või mitte mõistma argumente, mis neile vastu rääkisid. See ei olnud kerge,» kirjutab George Orwell oma raamatus «1984». «Matemaatilised probleemid, mis kerkisid näiteks seoses väitega «kaks pluss kaks on viis», käisid tal üle mõistuse.»

29.01.2018 31.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto