Sisukord
Uudised
Tänane leht
30.01.2018
Eesti Politsei kahtlustab viit meest ja üht naist riigilt miljoni euro väljapetmises (6) Rahvas ei kiida tulumaksureformi heaks (27) Majandus Maksuamet hindas Läti viinaralli maksukahju tunduvalt kõrgemaks (17) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas Hispaania vajab kuningaid? (2) Rohingja pereema ihkab koju tagasi (1) Rumeenia uus valitsus levitab korruptsiooni lehka Arvamus Kuido Saarpuu: näitasin sahamehele rusikat (2) Lugeja kirjutab: uus tulumaks on samm õigluse poole (10) Feminist pihib: miks ma armastan Eesti meest! (13) Juhtkiri: soomlaste selge valik (4) Postimees 1938. aastal: täna on Õpetatud Eesti Seltsil suurpäev Karmo Tüür: Kurdistani udukogu Lugeja kiri: meenutusi sõja koledustest (1) Kultuur Eesti Festivaliorkester: Euroopa on vallutatud, ees ootab Aasia (1) Inimene unistab, jumal naerab «Tammsaare on eesti kultuurile suur lotovõit!» (3) Sport Simple Sessionil esinduslik koosseis Tali: Cretu arvas, et võiksin B-koondist juhendada Dopinguprogrammi tellis Putin? (1) Nähtamatud öö- ja tööloomad aitasid Tänaku teiseks Eesti spordirahva lemmiktaliala – suusatamine küll, aga püssiga Tarbija Pakasega silkamine aitab immuunsust tugevana hoida Tartu Paju tänava pilvelõhkuja ehitust on plaanis alustada kevadel (4) Löökaukude hooaeg jõudis pärale (1) Ravimatult haiged tükivad Peipsile külma ja tuule kätte. Miks küll ometi?! Janno Zõbin: miks lasteaiatasu võib otsustada mõne küla tuleviku Signe Kivi: minu halepallaslik Tartu pastoraal Lukas Groen: noor muusik ei pruugi üksi kaugele jõuda Eve Kask mängib tõejärgsusega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ravimatult haiged tükivad Peipsile külma ja tuule kätte. Miks küll ometi?!

6 min lugemist
FOTO: Kristjan Teedema

Soojas puhtas toas töötav hambaarsti õde Diana Rebane istus reede ennelõunal Mustvee külje all Peipsi jääl kalamehekastil, kärtspunased juuksed tuules lehvimas ja küüned kenasti tumepunaseks lakitud. Külmast ja tuulest hoolimata on ta talviti kalal käinud paarkümmend aastat. 

Tellijale Tellijale

Lahke jutuga naine rääkis, et jääpüügil hakkas ta käima endise mehega, kes oli kirglik kalamees. Esialgu kalapüük noort naist siiski väga ei võlunud, aga mida rohkem ta «treenis», seda enam ta end selle hobi võrku mässis. 1990. aastate alguses käis Diana Rebane ka võrke panemas. «Siis oli võrguluba saada palju lihtsam kui praegu,» tõdes ta. «Läksid kohalikku valda, küsisid ja said. Oldi lahked.»

29.01.2018 31.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto