Sisukord
Arvamus
Tänane leht
31.01.2018
Eesti Tehissaarte planeering liigub visalt võiduka lõpu poole (9) Perekondi puudutavad maksumuudatused puust ja punaseks Äkkpidurdus viimasel hetkel: Telia otsustas Põlvast ja Valgast mitte lahkuda Majandus Erakordne aeg: kõik suured majandused on tõusuteel (2) Välismaa Ämari lennuväebaas püstitas hävitajate rekordi (4) Itaalia õhuväelased on valmis Vene lennuki saatmiseks 5. põlvkonna hävitaja nõuab ka piloodilt rohkem (2) Belgia peaminister ajab Venemaal õunadiplomaatiat Putini sõbrad pääsesid noomitusega (1) Hanna-Hulda Reinkort: Muumipapa valitseb Soomeorus edasi Arvamus Igor Taro: «kingitud» hobuse asemel kiiremaid ühendusi Taavi Minnik: kas Eesti peab olema islamisti liitlane? (9) Juhtkiri: peenike punane joon (1) Taavi Tamkivi: riigi 300 miljonit eurot ja meie vanaduspõlv (4) Ahto Lobjakas: Jeeriku protestipasun (7) Edasi 1978. aastal: suur rahvakirjanik ja humanist: pidulik õhtu RAT «Estonias» Hanna-Hulda Reinkort: Muumipapa valitseb Soomeorus edasi Kultuur Arvo Pärdile pühendatud festival osutus publikumagnetiks DocPoint murrab vaataja klišeesid Sport Kajutite ja sarvesaiade kiuste kuldse geimi otsinguil Venelased tahtsid dopingupatuseks määrida puhta konkurendi (1) Tallinn Tehissaarte planeering liigub visalt võiduka lõpu poole (9) Tartu Gaasileke külvas Annelinna kortermajas ärevust Norras kindlalt kanda kinnitanud Kodumaja ehitab üha enam elamisi ka Rootsis Segadus Kredexi toetusega tõi korteriühistutele kaela hiigelvõlad (3) Joogiveepuhasti teeb läbi uuenduskuuri Edgar Valteri kadunud võimalus ehk Kuidas teha rahu mineviku ja tulevikuga Tellimus perede ja pensionäride partei loomiseks (1) Täna sööme kommi, homme … (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Tamkivi: riigi 300 miljonit eurot ja meie vanaduspõlv

3 min lugemist
Taavi Tamkivi FOTO: Kuvatõmmis

Mida teha umbes 300 miljoni euroga aastas, mida riik meie tasutud maksudelt kõrvale paneb selleks, et meid meie vandaduspõlves, mil me ise endale enam elatist teenida ei jaksa, võimalikult hästi abistada, küsib finantsmatemaatik ja nelja lapse isa Taavi Tamkivi.

Tellijale Tellijale

Meenutuseks. Teise samba näol, mille mõttekuse üle praegu meedias debateeritakse, on tegemist  programmiga, kus maksumaksjatena oleme sõlminud kokkuleppe riigi ja fondivalitsejaga. Igas kuus paneme sinna kaks protsenti oma palgast ning saame sellele veel lisaks neli protsenti «riigipoolset panust», mis tegelikult on samuti meie enda poolt riigile makstud tulu.

Finantsmatemaatikuna tekib mul küsimus, kas riigi poolt igal aastal maksudena kokku kogutud 300 miljoni euro investeerimine fondidesse, mis ainult võibolla toovad tagasi pisut rohkem raha, kui seda inflatsiooni tõttu kaduma läheb, on ikka kõige tulusam ja riskivabam viis meie vanaduspõlve kindlustamiseks? (Vaadates pensionikeskus.ee ja Eesti statistikaameti andmeid, on näha, et viimase 10-aastase majandustsükli käigus on tulusus olnud negatiivne (–0,8%)).

30.01.2018 01.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto