Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
31.01.2018
Eesti Tehissaarte planeering liigub visalt võiduka lõpu poole (9) Perekondi puudutavad maksumuudatused puust ja punaseks Äkkpidurdus viimasel hetkel: Telia otsustas Põlvast ja Valgast mitte lahkuda Majandus Erakordne aeg: kõik suured majandused on tõusuteel (2) Välismaa Ämari lennuväebaas püstitas hävitajate rekordi (4) Itaalia õhuväelased on valmis Vene lennuki saatmiseks 5. põlvkonna hävitaja nõuab ka piloodilt rohkem (2) Belgia peaminister ajab Venemaal õunadiplomaatiat Putini sõbrad pääsesid noomitusega (1) Hanna-Hulda Reinkort: Muumipapa valitseb Soomeorus edasi Arvamus Igor Taro: «kingitud» hobuse asemel kiiremaid ühendusi Taavi Minnik: kas Eesti peab olema islamisti liitlane? (9) Juhtkiri: peenike punane joon (1) Taavi Tamkivi: riigi 300 miljonit eurot ja meie vanaduspõlv (4) Ahto Lobjakas: Jeeriku protestipasun (7) Edasi 1978. aastal: suur rahvakirjanik ja humanist: pidulik õhtu RAT «Estonias» Hanna-Hulda Reinkort: Muumipapa valitseb Soomeorus edasi Kultuur Arvo Pärdile pühendatud festival osutus publikumagnetiks DocPoint murrab vaataja klišeesid Sport Kajutite ja sarvesaiade kiuste kuldse geimi otsinguil Venelased tahtsid dopingupatuseks määrida puhta konkurendi (1) Tallinn Tehissaarte planeering liigub visalt võiduka lõpu poole (9) Tartu Gaasileke külvas Annelinna kortermajas ärevust Norras kindlalt kanda kinnitanud Kodumaja ehitab üha enam elamisi ka Rootsis Segadus Kredexi toetusega tõi korteriühistutele kaela hiigelvõlad (3) Joogiveepuhasti teeb läbi uuenduskuuri Edgar Valteri kadunud võimalus ehk Kuidas teha rahu mineviku ja tulevikuga Tellimus perede ja pensionäride partei loomiseks (1) Täna sööme kommi, homme … (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Itaalia õhuväelased on valmis Vene lennuki saatmiseks

5 min lugemist
  • Nädala eest said aasta esimese võimaluse saata Vene lennukit Taani piloodid.
  • Itaalia õhuväelasi hoiab Ämaril elevil küsimus, millal tuleb nende kord.
  • Kuigi «Top Gun» on inspireerinud ka Itaalia piloote, ei taha nad seda matkida.
  • Reisilennuki riket tuvastama lennates on hävituslendur väga murelik.
Itaalia pilootide riietumisruum Ämaril. FOTO: Liis Treimann

Kui Postimees möödunud reedel Ämaril Itaalia õhuväelasi küsitlemas käis, olid nood pisut elevil: päev varem oli NATO andnud häire Taani hävitajatele, kes alustasid Balti õhuturvet koos itaallastega 1. jaanuaril.

Tellijale Tellijale

Leedus Zokniais baseeruvad taanlased oli läkitatud saatma Vene hävitus-pommituslennukit. Kaliningradi suundunud idanaabri Su-34 polnud esitanud lennuplaani, lendas väljalülitatud transponderitega ega pidanud lennujuhtidega ühendust, sestap ei jäänud NATO-l muud üle kui minna vaatama, kellega tegu, ja tagada, et reegleid eirav idanaabri esindaja suundub sinna, kuhu ta kuulub.

Ämaril teeniva Itaalia kontingendi ülem kolonel Eros Zaniboni ei varjanud, et liitlasriikide õhuväelastele on selline kogemus põnev. «Me veel ootame oma esimest võimalust,» sõnas ta. «Eile (möödunud neljapäeval – toim) oli esimene kord taanlastel. Loodetavasti on järgmine kord meil.»

30.01.2018 01.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto