Sisukord
Ilu & mood
Tänane leht
03.02.2018
Eesti Kigoma ootab hällipäeva Detektoristide elu tehakse keerulisemaks (15) Idapiir võib tulla plaanitust lahjem (17) Välismaa Saudi kaamelifestivali varjutavad pettused Makedoonia nimetüli ulatub vanasse Kreekasse Poliitika tungib Saksa vutiväljakutele Kas nimetu riik saab lõpuks nime? Arvamus Rein Veidemann: Tema Majesteet Tammsaare* Priitahtlik piksevarras (15) EKI keelekool: kuda moa, nii murre Artemi Troitski: ksenijafoobia (11) Edasi 1978. aastal: «Saljut 6»-«Sojuz 27»-«Progress 1»: lisatankimine orbiidil Keskrindel muutuseta Juhtkiri: eestlaste lotovõit (7) Savisaare ihuarst (18) Ühtsuses peitub jõud Kultuur Mark E. Smith – tööline, kes rääkis vastu Kirglik Roman Baskin: filosoof, muusikus, pujään EKI keelekool: kuda moa, nii murre Artemi Troitski: ksenijafoobia (11) VIDEO: Tanel Veenre avaldab ehtimise saladused. Sport VIDEO: Sport ja seiklusfilm ühes - laskesuusatamine on väga põnev ala! Vanameistrite tandem tüürib Patriotsi ajaloo poole Noored pakkusid ilusa avapäeva Mis toob ekstreemmaailma tipud Tallinna? Flora soovis Kalju talenti, kuid jäi pika ninaga Mart Soidro: tähtis pole võit, vaid osavõtt (1) Tarbija Pakiautomaatide tuleproov: Itella SmartPost vs. Omniva (3) AK Lapseohtu neidude kujutamine Tammsaare teostes - nendega sai mängida nii, et kõik tundus päris (1) Mark E. Smith – tööline, kes rääkis vastu Tammsaare kui algus Tammsaare kui lõpp Raamat, kus kaasaelamisest pole pääsu Vikerkaar loeb. Mõistatuslik Hans Kruus Väikese Eesti suur lugu (2) Rein Veidemann: Tema Majesteet Tammsaare* Aja auk. Täitmatu hr Williams Ühenaiseorkestri hüpnoetno Kultuuri teine tulemine Arter Filmiarvustus: fiksikutel polegi saladust! Chamonix 1924. Esimestel taliolümpiamängudel lehvis ka Eesti lipp Neeme Raud: miks nimetatakse Melania Trumpi käitumist «vaikseks radikalismiks»? Soome geipaar loodab võlusõna abil turiste meelitada (2) ARTERI SUUR INTERVJUU: Raimond Valgre muusa Niina: «Ma kutsusin teda nagu Oscar Wilde'i kangelast – prints Charming» (5) Paul Bocuse oli suur kulinaar, keda leinavad ka presidendid VIDEO: Sport ja seiklusfilm ühes - laskesuusatamine on väga põnev ala! Tuleviku pihv valmib kaeravalgust ja rohutirtsupulbrist Sõiduproov uue Nissan Leafiga. Kui pingevabalt ta sõidab? VIDEO: Tanel Veenre avaldab ehtimise saladused. Meelelahutus Koomiks Sudoku

VIDEO: Tanel Veenre avaldab ehtimise saladused.

4 min lugemist
  • «Ehtimisel on seletamatu ja väga ürgne põhjus,» teab Tanel Veenre.
  • «Ma usun, et ehetel on maagilised võimed,» arvab moelooja Katrin Aasmaa.
Tanel Veenre ehted FOTO: Kertin Vasser

Tanel Veenre tunneb võrdselt hästi nii ehete kui ka naiste hingeelu. Tema loodud asjad jutustavad lugusid keeles, mida kandjad mõistavad. Mitte kellegi teise looming pole siinses seltskonnas nii säravalt esindatud ja sama palavalt armastatud. Mis on selle kõige võti?

Tellijale Tellijale

Tanel Veenre ei salli üldistusi, nii ei tahaks ta oma tagasihoidlikul moel ühelegi moeküsimusele ühest vastust anda. Kuidas sa soovitad toone, kui ühele sobib üks, teisele teine? Kuidas sa üldistad trendi, milles disainerid tajuvad tuhandet tillukest tahku?

Kuid nähtamatud motiivid, mis meid liikuma panevad, huvitavad ehtekunstnikku küll. Miks me üldse ennast ehime? Milliseid salajasi sõnumeid veel selle edeva ja pinnapealse rituaali taga peitub?

Tanel teab saladust, miks me üldse ehteid vajame ja millised sisemised salamootorid kaunistamiskirge hõõgvel hoiavad.

Tanel Veenre ehted, moevaatemäng Northen Spirit. FOTO: Northen Spirit

Edevus pole pahe

«Ma arvan, et ehtimisel on seletamatu ja väga ürgne põhjus,» ütleb Tanel Veenre. «Esimesed leitud ehted, lihtsad aukudega merekarbid, panevad mõtlema, et edevus on midagi aegadeülest. Minu silmis pole edevus miinusmärgiga nähtus, see on segatud ka kuuluvustunde ja rituaalidega. Ehted on inimese minapildi peegeldused välimuses ja ehtimise soov midagi väga arhailist.»

Ajast aega on ehetele omistatud ka mitmeid maagilisi funktsioone. Ehe kaitses kandjat, näitas tema kuuluvust, seisust, staatust, soove ja muud.

02.02.2018 05.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto