Sisukord
Maailm
Tänane leht
14.03.2018
Eesti Omasid ei jäeta – minister Palo leidis endisele Rakvere abilinnapeale sooja koha (13) Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Ajateenija tulistas ennast, et saada «lahedat armi» (19) Buss jäi rongi ja tõkkepuu vahele lõksu Välismaa Trump näitas Tillersonile ust Vene ajaloolane uurib Stalini tapatöid võimude kiuste (2) KOHALIK VAADE. Kui kipud hiljaks jääma, süüdista selles maailmarahu puudumist! Arvamus Alfred Lepaotsast-Latsatas: mõtteid seoses lineaarse juubeldamisega (3) Ülle Madise: rahva raha eest udu ajamine peab lõppema (37) Juhtkiri: Trumpi ootamatu oodatud vahetus (1) Postimees 1905. aastal: Krimmist Egle Heinsar: kilo või paar Lutsu emakeelepäevaks Kultuur Sellest, miks Leonhard Lapin on oluline kunstnik Oleg Tabakovile luges ainult andekus Sport Tartu finaalipilet on arstide kätes Maadluseksootika: Epp Mäe jäi India oksjonil pika ninaga Galerii: Messi vedas Barcelona veerandfinaali ning jõudis maagilise tähiseni (1) AK Mart Helme: sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRLi omad ei ole (40) Tartu Lõppev talv on olnud kitsede rõõmupidu. Hunt ja ilves peavad hoidma madalat profiili Priit Pullerits: õudne, kui arst poleks eestlane! (3) «Mu isamaa, mu õnn ja rõõm» kõlab sinisel, mustal ja valgel vinüülplaadil Erki Pruul: tõehetk. Kas meil on tegelikult kultuurilinnana midagi pakkuda? Esmane tutvus robotiga luuakse lasteaias Pätsu aega mäletav matemaatikaõpetaja muutis vee kaljaks ja sea lehmaks Kas panna kirss tordile või täpp i peale? Mitmes kihis kirjapanek viib meid Madagaskari saarele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene ajaloolane uurib Stalini tapatöid võimude kiuste

2 min lugemist
  • Anatoli Razumovi uurimisteemaks on nn suur terror.
  • Stalini korraldusel hukati või saadeti Gulagi sunnitöölaagritesse miljoneid.
  • Putini ajal on asutud Nõukogude ajaloo musti hetki ilustama.
  • Paljud ohvrite lähedased ei tea siiani, kuhu kadunud maeti.
Anatoli Razumov oma kabinetis. FOTO: OLGA MALTSEVA/AFP/Scanpix

Vene ajaloolane Anatoli Razumov on heitnud valgust kümnete tuhandete Jossif Stalini ohvrite elule ja surmale, kuid leiab, et tema töö jätab kaasmaalased külmaks.

Tellijale Tellijale

Razumov on arhiive läbi sirvinud viimased 30 aastat, et avaldada 1930ndate lõpus kunagises Leningradis, nüüdses Peterburis hukatute nimed, keda Stalin nimetas rahvavaenlasteks, ehk vasturevolutsionäärideks.

«Ma pole leidnud mingit loogikat. See oli ebainimlik ja seletamatu,» kirjeldas Razumov oma leide, mis tema sõnul jätavad ühiskonna külmaks.

13.03.2018 15.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto