Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Streikijate maa Soome

2 min lugemist
  • Streigis osaleb hinnanguliselt 140 000 töötajat.
  • Soome on üks väheseid riike, kus poliitilised streigid on lubatud.
  • Sellele vaatamata on enamik streike seadusvastased.
Soomlastele meeldib streikida. FOTO: Graafika Silver Alt

Homme on Helsingis ja kogu Soomes oodata kaost, sest Soome transporditöötajate ja ehitajate ametiühingute töötajad alustavad hommikul kella kuuest 24-tunnist streiki. Lisaks plaanib ametiühingute keskorganisatsioon meeleavaldust. Streigist võtab osa hinnanguliselt 140 000 töötajat ning sellega ühinevad ka metroo- ja trammiliinide töötajad, kes on avaliku sektori ametiühingute (JHL) liikmed, mistap võib liikumine olla takistatud kogu nn Suur-Helsingis.

Tellijale

Tegemist on poliitilise streigiga, millega protesteeritakse samal päeval kehtima hakkava palju kritiseeritud töötute aktiviseerimise programmi vastu.

Soome tööstusettevõtete liidu peajuristi Markus Äimälä sõnul on streik vastutustundetu. Ta viitab Turu ülikooli tööõigusprofessor Seppo Koskineni hiljuti avaldatud uurimusele, kus tuleb välja, et sarnastest riikides on poliitilised streigid ainsana täielikult lubatud Soomes.

31.01.2018 02.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto