K, 6.12.2023

Ralli vs. F1, mida arvab Monte Carlo?

Merili Luuk, Monte Carlo
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
F1 GP-vaatamine on tehtud linnarahvale hästi mugavaks - kes rikkam, vaatab võidusõitu jahilt, kes vaesem, lepib tribüüni või kodurõduga.
F1 GP-vaatamine on tehtud linnarahvale hästi mugavaks - kes rikkam, vaatab võidusõitu jahilt, kes vaesem, lepib tribüüni või kodurõduga. Foto: imago/Future Image / Scanpix

Gaas on põhjas, aga ühel hetkel satud ummikusse. Ees nökerdab lumivalge Porsche, kes üritab enda meelest võimalikult elegantselt kurvi läbida. See on nõelasilmakurv, Monaco F1-raja kõige äärmuslikum ja nõudlikum osa, kus võistlusvälisel ajal saab end proovile panna ka lihtsurelik.   

Monaco vürstiriigis ollakse oma uhkete autosporditraditsioonide üle uhked. Kui 1911. aastal vürst Albert I ellu kutsutud esimene ralli oli mõeldud eelkõige turistide meelitamiseks, siis nüüd on Monte Carlo ralli võitmine prestiiži küsimus – kes jaanuarikuus rasketel mägiteedel autot ei lõhu ning võidab, on tõesti tegija.

Sama saab öelda ka kevadise Monaco F1-etapi võitja kohta, sest kes nõelasilmakurvist Louis II tunnelisse jõudes suurel kiirusel seina ei sõida, on juba väga ohtlik konkurent. Ometi on linnaelanike sõnul kahe ala vahel väike võimuvõitlus ning üha enam pööratakse tähelepanu just vormelile.  Kas tõesti on vormel populaarsem?

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles