FC Flora on kõigi liinide liidrid loovutanud välismaa klubidele

Joonas Tamm (vasakpoolsel pildil) on Norras ja Rauno Sappinen Belgias formaalsused edukalt läbinud ja valmis uusi koduklubisid pallimurul aitama. FOTO: Fotod: Facebook / FC Flora

Kui Eesti jalgpallimeister FC Flora tõi esmaspäeval Frank Liivaku tagasi koju, siis eile jäi ta ilma kaitseliini tugisambast Joonas Tammest ja väravamasin Rauno Sappinenist. Kui lisada senise kapteni ja keskväljaliidri Brent Lepistu lahkumine samuti piiri taha, siis tulebki tõdeda: Flora asub tiitlit kaitsma ja Meistrite liigas läbilööki üritama kolme mulluse eduka hooaja vaieldamatu võtmetegijata.

Tellijale Tellijale

25-aastasest Tammest sai Norra Eesti-leegioni seitsmes liige. Kuid tema uus tööandja Sarpsborg lõpetas mulluse hooaja sealses meistriliigas kõrgemal kohal kui ühegi teise rahvuskaaslase oma – klubi ajaloo esimene (pronks)medal tõi ka pääsme Euroopa liigasse.

Kui Tamm on varemgi piiri taga pallinud – Rootsis ja noorpõlves Itaalias –, siis temast kolm aastat noorem Sappinen siirdus välismaale esmakordselt. Mullu koduliigas nii suurimaks väravakütiks kui parimaks mängijaks kerkinud ründaja lõi käed Belgia tugevuselt teise seltskonda kuuluva Beerschot Wilrijkiga.

31.01.2018 02.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto