N, 30.06.2022

FC Flora on kõigi liinide liidrid loovutanud välismaa klubidele

Sappinen: tahaks juba palliga möllata!
Andres Vaher
FC Flora on kõigi liinide liidrid loovutanud välismaa klubidele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Joonas Tamm (vasakpoolsel pildil) on Norras ja Rauno Sappinen Belgias formaalsused edukalt läbinud ja valmis uusi koduklubisid pallimurul aitama.
Joonas Tamm (vasakpoolsel pildil) on Norras ja Rauno Sappinen Belgias formaalsused edukalt läbinud ja valmis uusi koduklubisid pallimurul aitama. Foto: Fotod: Facebook / FC Flora

Kui Eesti jalgpallimeister FC Flora tõi esmaspäeval Frank Liivaku tagasi koju, siis eile jäi ta ilma kaitseliini tugisambast Joonas Tammest ja väravamasin Rauno Sappinenist. Kui lisada senise kapteni ja keskväljaliidri Brent Lepistu lahkumine samuti piiri taha, siis tulebki tõdeda: Flora asub tiitlit kaitsma ja Meistrite liigas läbilööki üritama kolme mulluse eduka hooaja vaieldamatu võtmetegijata.

25-aastasest Tammest sai Norra Eesti-leegioni seitsmes liige. Kuid tema uus tööandja Sarpsborg lõpetas mulluse hooaja sealses meistriliigas kõrgemal kohal kui ühegi teise rahvuskaaslase oma – klubi ajaloo esimene (pronks)medal tõi ka pääsme Euroopa liigasse.

Kui Tamm on varemgi piiri taga pallinud – Rootsis ja noorpõlves Itaalias –, siis temast kolm aastat noorem Sappinen siirdus välismaale esmakordselt. Mullu koduliigas nii suurimaks väravakütiks kui parimaks mängijaks kerkinud ründaja lõi käed Belgia tugevuselt teise seltskonda kuuluva Beerschot Wilrijkiga.

Märksõnad
Tagasi üles