Sisukord
Arter
Postimees
03.02.2018
Eesti Kigoma ootab hällipäeva Detektoristide elu tehakse keerulisemaks (15) Idapiir võib tulla plaanitust lahjem (17) Välismaa Saudi kaamelifestivali varjutavad pettused Makedoonia nimetüli ulatub vanasse Kreekasse Poliitika tungib Saksa vutiväljakutele Kas nimetu riik saab lõpuks nime? Arvamus Rein Veidemann: Tema Majesteet Tammsaare* Priitahtlik piksevarras (15) EKI keelekool: kuda moa, nii murre Artemi Troitski: ksenijafoobia (11) Edasi 1978. aastal: «Saljut 6»-«Sojuz 27»-«Progress 1»: lisatankimine orbiidil Keskrindel muutuseta Juhtkiri: eestlaste lotovõit (7) Savisaare ihuarst (18) Ühtsuses peitub jõud Kultuur Mark E. Smith – tööline, kes rääkis vastu Kirglik Roman Baskin: filosoof, muusikus, pujään EKI keelekool: kuda moa, nii murre Artemi Troitski: ksenijafoobia (11) VIDEO: Tanel Veenre avaldab ehtimise saladused. Sport VIDEO: Sport ja seiklusfilm ühes - laskesuusatamine on väga põnev ala! Vanameistrite tandem tüürib Patriotsi ajaloo poole Noored pakkusid ilusa avapäeva Mis toob ekstreemmaailma tipud Tallinna? Flora soovis Kalju talenti, kuid jäi pika ninaga Mart Soidro: tähtis pole võit, vaid osavõtt (1) Tarbija Pakiautomaatide tuleproov: Itella SmartPost vs. Omniva (3) AK Lapseohtu neidude kujutamine Tammsaare teostes - nendega sai mängida nii, et kõik tundus päris (1) Mark E. Smith – tööline, kes rääkis vastu Tammsaare kui algus Tammsaare kui lõpp Raamat, kus kaasaelamisest pole pääsu Vikerkaar loeb. Mõistatuslik Hans Kruus Väikese Eesti suur lugu (2) Rein Veidemann: Tema Majesteet Tammsaare* Aja auk. Täitmatu hr Williams Ühenaiseorkestri hüpnoetno Kultuuri teine tulemine Arter Filmiarvustus: fiksikutel polegi saladust! Chamonix 1924. Esimestel taliolümpiamängudel lehvis ka Eesti lipp Neeme Raud: miks nimetatakse Melania Trumpi käitumist «vaikseks radikalismiks»? Soome geipaar loodab võlusõna abil turiste meelitada (2) ARTERI SUUR INTERVJUU: Raimond Valgre muusa Niina: «Ma kutsusin teda nagu Oscar Wilde'i kangelast – prints Charming» (5) Paul Bocuse oli suur kulinaar, keda leinavad ka presidendid VIDEO: Sport ja seiklusfilm ühes - laskesuusatamine on väga põnev ala! Tuleviku pihv valmib kaeravalgust ja rohutirtsupulbrist Sõiduproov uue Nissan Leafiga. Kui pingevabalt ta sõidab? VIDEO: Tanel Veenre avaldab ehtimise saladused. Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus: fiksikutel polegi saladust!

2 min lugemist
Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Kas teil on kunagi juhtunud nii, et lähete kinno – ja veel esilinastusele – ning kassaneiu lubab teil veerand tundi enne seansi algust valida saalis endale ükskõik millise koha? Kolmapäeva õhtupoolikul just nii juhtus, sest peale minu ei leidunud sel kellaajal ühtki teist filmihuvilist, kes Venemaa arvutianimafilmi «Fiksikud: suur saladus» eesti keelde dubleeritud varianti vaadata oleks tahtnud. Tõsi, enne algust saabus saali üks eesti pere, ema, isa ja umbes kolmeaastane laps, nii et olime neljakesi.

Tellijale Tellijale

Tuleb kohe mainida, et filmi pealkiri «Fiksikud: suur saladus» on eksitav, sest kes kas või telekast mõnd «Fiksikute» seeriat näinud – ja neid vorbitakse juba 2010. aastast –, sellele on need tegelased tuttavad. Seetõttu on juba ammu teada, et fiksikud on pisikesed, noh, umbes kahesentimeetrised õhu-lainelaudadel lendavad olendid, kes elavad meie kõrval ning on võimelised elektrijuhtmeid pidi liikudes tehnikavahendeid korda tegema või rikki ajama. Millegipärast ei taha nad, et neid nähtaks, ning kui mõni kõrvaline isik, välja arvatud kaheksa-aastane poiss Dima, neid märkab, muutuvad nad otsekohe kruvideks. Lühidalt: suur saladus, mida meile pealkirjas lubatakse, on fiksikute olemasolu fakt üldse, ehkki näeme neid juba esimestes kaadrites.

02.02.2018 05.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto