Sisukord
Arter
Postimees
10.02.2018
Eesti Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Kolonel Grabbi poja teekond Norilskis – mittevihast vihani (16) Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Majandus Nädala nägu: Raketimees Välismaa Kalamees Bangladeshis: ma ei julgenud rohingjasid paadile võtta, sest selle eest saab surma (2) Nädala nägu: Raketimees KOHALIK VAADE. Läti hädas Vene spioonidega (1) Arvamus Hans Alla: tüli pidulauas (3) Nädala nägu: Raketimees Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Nädala nägu: Teenitud kuld Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Juhtkiri: rahvusülikool on Eesti konkurentsivõime tugisammas (5) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Kultuur Meeleheitel koduperenaised, gurmeeversioon Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Sport Esimene Pierre de Coubertini medal Kui edukaks osutub Pyeongchangi olümpia avanud rahutuvi lend? Schaap: Kontaveidist saab esikümne mängija Nädala nägu: Teenitud kuld Olümpia pluss ja miinus: spordikohtu «ei» ja ummikud (1) Siim Kaasik: minu esimene olümpia Marek Tiits: uue Allari ootuses Tarbija Postimees maitseb: milline vastlakukkel mekib sel aastal kõige paremini? AK Juurikas. Kevin Uljaste sihib olümpiakulda Juurikas. Rahutud uudised Eestist Juurikas. Viimane veerg Vikerkaar loeb. Juubeldada ja tõlgendada! DRAAMA väikefestival Endlas. Väiketeater: kunst, kassa ja kriitika Rakvere lahing – keskaja veriseim (2) Mammi loodab, et koolirahvas omavahel kokku lepib (1) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti Vabariik riigiarhiivi dokumentides (2) Kellele kuulub Jeruusalemm? (16) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Arter Filmiarvustus: «Õnnelik lõpp» on film vaataja kogemusest Urmas Välbe: Ma ei näe takistust ära võita olümpiamängud (2) Lumehelbekeste pealetung: noored on vähevintsked solvujad, kes arvavad, et on erilised? (1) Tark linn ei olegi enam ulme Kuidas maitseb tulevik? Arter käis Teko õpperestoranis söömas Läti tuntuim stiiliekspert: presidendi riietusest jääb mulje, et Eesti on provints (29) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) VIDEO JA GALERII Otepää saunapeost - palju paljaid inimesi lumel (2) Neeme Raua kolumn: pruun puudutus valgel lumel (4) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Sõiduproov! Renault Mégane RS: Ma armastasin prantslast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus: «Õnnelik lõpp» on film vaataja kogemusest

2 min lugemist
Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Prantslaste muresid on keeruline mõista. Kliima on neil mõnus, SKT üks ELi kõrgemaid, sotsiaalsüsteem vanamoeliselt helde... Ja prantslased on ilmselt ka ainus rahvus maailmas, kelle puhul peetakse suutlikkust suhelda vaid oma emakeeles patriotismiks, mitte hariduslüngaks.

Tellijale Tellijale

Michael Haneke filmi «Õnnelik lõpp» tegevus toimub Calais's. See on sadamalinn, mis tehti II maailmasõjas peaaegu maatasa, ehitati siis hädapäraselt kuidagi jälle üles ning on nüüd kole kui öö, kuulus pagulaste poolest, kes püüavad sealtkaudu Inglismaale pääseda. Selles linnas perekond Laurent tegutsebki, aga loomulikult mitte sadama äärde jäävates paneelelamutes, vaid rikkama linnajao villas.

«Õnnelikus lõpus» ei ole «Funny Gamesi» iiveldama ajavat pinget ega «Klaveriõpetaja» sadistlikku salapära. See film näitab vaatajale tema enda kogemust.

Siin võiks näha majandusliku heaolu irooniat: jah, inimesed võivad olla põlvkondade kaupa väga hästi kindlustatud, kuid see ei päästa depressioonist ega tüdimusest. «Oh juhtuks ometi midagi, mis poleks piinavalt igav!» Tegelased võivad soovida nii, kui see läheb kokku vaataja kogemusega.

Teistsuguse kogemusega vaataja tabab selles filmis moodsa kärgpere varjukülgi, kus lapsed püüavad ette näha vanemate vahetumise pidevat protsessi, mis jätkub ka siis, kui nad võiksid juba ise lapsevanemad olla. «Miks ei võiks asjad olla nii, nagu nad on,» õhkavad tegelased, kui vaatajal on selline kogemus.

09.02.2018 12.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto