Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.02.2018
Eesti Kigoma ootab hällipäeva Detektoristide elu tehakse keerulisemaks (15) Idapiir võib tulla plaanitust lahjem (17) Välismaa Saudi kaamelifestivali varjutavad pettused Makedoonia nimetüli ulatub vanasse Kreekasse Poliitika tungib Saksa vutiväljakutele Kas nimetu riik saab lõpuks nime? Arvamus Rein Veidemann: Tema Majesteet Tammsaare* Priitahtlik piksevarras (15) EKI keelekool: kuda moa, nii murre Artemi Troitski: ksenijafoobia (11) Edasi 1978. aastal: «Saljut 6»-«Sojuz 27»-«Progress 1»: lisatankimine orbiidil Keskrindel muutuseta Juhtkiri: eestlaste lotovõit (7) Savisaare ihuarst (18) Ühtsuses peitub jõud Kultuur Mark E. Smith – tööline, kes rääkis vastu Kirglik Roman Baskin: filosoof, muusikus, pujään EKI keelekool: kuda moa, nii murre Artemi Troitski: ksenijafoobia (11) VIDEO: Tanel Veenre avaldab ehtimise saladused. Sport VIDEO: Sport ja seiklusfilm ühes - laskesuusatamine on väga põnev ala! Vanameistrite tandem tüürib Patriotsi ajaloo poole Noored pakkusid ilusa avapäeva Mis toob ekstreemmaailma tipud Tallinna? Flora soovis Kalju talenti, kuid jäi pika ninaga Mart Soidro: tähtis pole võit, vaid osavõtt (1) Tarbija Pakiautomaatide tuleproov: Itella SmartPost vs. Omniva (3) AK Lapseohtu neidude kujutamine Tammsaare teostes - nendega sai mängida nii, et kõik tundus päris (1) Mark E. Smith – tööline, kes rääkis vastu Tammsaare kui algus Tammsaare kui lõpp Raamat, kus kaasaelamisest pole pääsu Vikerkaar loeb. Mõistatuslik Hans Kruus Väikese Eesti suur lugu (2) Rein Veidemann: Tema Majesteet Tammsaare* Aja auk. Täitmatu hr Williams Ühenaiseorkestri hüpnoetno Kultuuri teine tulemine Arter Filmiarvustus: fiksikutel polegi saladust! Chamonix 1924. Esimestel taliolümpiamängudel lehvis ka Eesti lipp Neeme Raud: miks nimetatakse Melania Trumpi käitumist «vaikseks radikalismiks»? Soome geipaar loodab võlusõna abil turiste meelitada (2) ARTERI SUUR INTERVJUU: Raimond Valgre muusa Niina: «Ma kutsusin teda nagu Oscar Wilde'i kangelast – prints Charming» (5) Paul Bocuse oli suur kulinaar, keda leinavad ka presidendid VIDEO: Sport ja seiklusfilm ühes - laskesuusatamine on väga põnev ala! Tuleviku pihv valmib kaeravalgust ja rohutirtsupulbrist Sõiduproov uue Nissan Leafiga. Kui pingevabalt ta sõidab? VIDEO: Tanel Veenre avaldab ehtimise saladused. Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kigoma ootab hällipäeva

1 min lugemist
Kigoma oksaga. FOTO: Inari Leiman

Tuleval kolmapäeval peetakse ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma (pildil oksaga) kaheksandat sünnipäeva.

Paksunahaliste majas kõneldakse ninasarvikutest nii loomaaias kui ka looduses ning antakse teada, kuidas on läinud looduses elavate ninasarvikute kaitsetegevuse toetamine. Samuti räägitakse, kui suur on 2017. aastal loomaaiakülaliste abiga kogutud toetussumma, mis kantakse Keenias asuva Ol Jogi kaitseala arvele. Sündmusest täpsemalt loomaaia kodulehel.

Tagasi tulnud pehme talveilm teeb olemise helgeks ja meele rõõmsaks, eriti siis, kui pilve vahelt piiluv päike lume sillerdama paneb. Sinitihane siristab juba kevadiselt ning rongad kronksuvad ja harjutavad mängulendu.

Praegu tasub kasutada võimalust viibida hämarduvas loomaaias, kassad on avatud kella kolmeni, kuid jalutada võib kella viieni. Muskusveised tuiskavad karvakasuka lehvides lumes, kured huikavad ja kõristavad nurruvalt, kullimägi rõkkab, hülged pistavad uudistavalt pead veest välja, amuuri tiiger Pootsman jalutab majesteetlikult ja urahtab tervituseks, leopard Alexei aga luurab iga möödujat. Kui veel lõvid hääle üles võtavad, siis kostab kolmehäälne möirgamine üle loomaaia.

Möödunud reedel sündis troopikamajas kaks kääbusmarmosetti, jaanuari lõpp tõi juurde veel seitse kameruni kääbuskitse talle, kesknädalal nägi ilmavalgust teine aksishirvevasikas. Möödunud aastal koorunud noored lumekakud alustasid iseseisvat elu ja eraldati vanematest. Troopikamaja sägaliste akvaariumis näeb uut suuremakasvulist pangaasiuseliiki.

Loomaaia looduskooli õpilased aitasid paksunahaliste majas kesk-aasia kilpkonni vannitada ja laste loomaaias kihnu lammaste eest hoolt kanda.

Jaanuari lõpus annetas üks suure südamega inimene oma sünnipäeva puhul lumeleopardide liigikaitseprojekti toetuseks 2000 eurot. Loomaaed kannab summa Snow Leopard Trusti arvele.

Tuleval neljapäeval, 8. veebruaril toimub keskkonnahariduskeskuses loomade heaolu-teemaline loeng. Esineb Londoni kuningliku veterinaarkolledži dotsent Maria Diez Leon, kes on loomade käitumise ja heaolu alal väljapaistev akadeemiline spetsialist.

Seotud lood
02.02.2018 05.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto