Kanepi küsis Eesti esindamise eest raha

Austraalia lahtistel suurepärase turniiri mänginud Kaia Kanepi naasis kodumaale teda siiani kimbutava viirusega, millele arstid jälile ei saa. FOTO: Toru Hanai / REUTERS / Scanpix

Suures spordis aasta võimsaima tagasituleku teinud tennisist Kaia Kanepi küsis alaliidult Eesti esindamise eest sel nädalal toimuval Fed Cupil sada tuhat eurot ja jäi pika ninaga. Kanepi loobus mängimast, kuid mitte raha, vaid teda viimased kuu aega vaevanud tervisehäda pärast. Skeptikud on avalikult välja toodud põhjuse suhtes iroonilised.

Tellijale Tellijale

«See on päriselt ka nii,» teatab maailma edetabelis praegu 66. kohal olev Kaia Kanepi Postimehele. «Ma ei ole valmis veel võistlema.»

Ta peab silmas, et on viimased kuu aega maadelnud halva enesetundega, mis pole tal lasknud end isegi argielus hästi tunda, tennise nautimisest rääkimata.

Ent kohalikus tennisemaailmas arutletakse juba selle üle, kas Kanepi võis oma haiguse välja mõelda, vältimaks nii kolmapäeval Tallinnas algaval naiste Fed Cupil Eesti esindamist. Sest Kaia poolt sellel võistlusel osalemiseks küsitud 100 000 eurot osutus kohalikule tenniseliidule ülejõu käivaks summaks.

Tenniseliidu peasekretär Allar Hint ütleb, et «tõenäoliselt» Kaia tervisel on siiski midagi viga, kuid Eesti esindamisest loobumine juba sisuliselt nädal enne turniiri algust näitab, et seal võib olla ka lihtsalt soovimatust sellel võistlusel osaleda.

Tegelikult on alaliit ja Kanepi sattunud omamoodi kahvlisse. Veel kuu aega tagasi lootis Kanepi sõlmida liiduga suure sponsorlepingu. Et sellest asja ei saanud, kiputaksegi nüüd tenniseringkondades Kanepi loobumist FedCupist tõlgendama omapoolse kättemaksuga.

03.02.2018 06.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto