Sisukord
NFL
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oivaliselt jabur lahing Super Bowlis lõppes Eaglesi esimese tiitliga

1 min lugemist
Kui Super Bowli võitjaid nagu Zach Ertz (vasakul) kutsutakse maailmameistriks vaid Ameerikas, siis tema abikaasa Julie MM-tiitlit aktsepteeritakse üle maailma – tegu on 2015 MMi võitnud USA jalgpallinaiskonna poolkaitsjaga. FOTO: Kirby Lee/USA Today Sports/Scanpix

Ameerika jalgpalli profiliiga NFL finaalis sai sõud täie raha eest ja jutt ei käi ainult poolajal Justin Timberlake’i antud kontserdist. Philadelphia Eagles ja New England Patriots pakkusid ajaloo kõige ründavama mängu, mille tulemusel krooniti 41:33 tšempioniks Eagles.

Erakordses mängus murti 17 varasemat NFLi või Super Bowli rekordit, korrati 12 ning saadi hakkama veel paari põneva statistilise anomaaliaga. Siin neist lühike valik:

  • 1151 jardi ehk 1053 meetrit läbisid kahe meeskonna ründeliinid nelja veerandi peale – NFLi 97-aastase ajaloo kõige suurem näitaja.
  • 74 punkti kahe meeskonna peale on Super Bowlide teine tulemus, aga kunagi varem polnud kaotanud meeskond toonud nõnda palju punkte.
  • Eelmisest lähtuvalt oli kaitsjatel erakordselt kehv tööpäev – terves mängus nägi vaid ühte äralööki (punt, rekord) ja mängujuhi kottipanekut (sack, rekordi kordamine).
  • Nick Folesist (Eagles) sai esimene mängujuht Super Bowli ajaloos, kes on nii visanud kui ka kinni püüdnud touchdown’ini viinud söödu. Poolteist kuud tagasi oli ta alles pingipoiss, kuid ülendati algrivistusse Carson Wentzi vigastuse tõttu.
  • Eaglesile oli tegu neljanda NFLi meistritiitliga, aga alles esimese Super Bowli võiduga, sest viimati triumfeeriti 1960 ehk enne finaalmatši traditsiooni juurutamist.
  • 29 rekordist seitse kuulusid kaheksandas Super Bowlis mänginud Patriotsi mängujuhile Tom Bradyle. Kõige ihaldatum – saada esimeseks mängijaks kuue meistrisõrmusega – jäi tal aga saavutamata.

Erakordses mängus murti 17 varasemat NFLi või Super Bowli rekordit, korrati 12 ning saadi hakkama veel paari põneva statistilise anomaaliaga. Siin neist lühike valik:

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto