Sisukord
Ehitus ja viimistlus
Tänane leht
07.02.2018
Eesti Tuukrite brigaad tuli asendada Putinile pakutakse Eesti X-tee sarnast lahendust «Nad kükitasid vee alla vajunud bussi katusel» (5) Majandus Kauaoodatud börsilangus lõpuks tuli Punnseis Rakvere lihatööstuses jätkub (3) Välismaa Venemaa rajab ühtset infosõja keskust Kaplinna on haaranud põuapaanika Rändevolinik: põgenike ümberpaigutamine on edulugu Arvamus Mart Raudsaar: Eesti ime, õnn ja rõõm (1) Sergei Metlev: mõistlik venelane tunneb end GAGi nõukogude estraadikontserdist häirituna (28) Juhtkiri: kas midagi nii pöörast saaks juhtuda Iisraelis? (14) Priit Humal: oleks aeg tunnistada Rail Balticu projekti nurjumist (2) Postimees 1931. aastal: Miss Eesti edu Pariisis Paula Rõuk: isiklike lugude toel jõuab ebateadus massidesse Luule Sakkeus: kuidas olla mõjusad? (2) Kultuur Kõik ei pea tingimata pohmelliga lõppema (2) Ohoi sinda rauda raiska!* Sport ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse! 100 000 põhjust, miks Kanepi ei mängi Eestlased pandi teel olümpialinna proovile Poolakad sõitsid pidulikult kulla järele Kodu Eesti pere rajas Soome remontimata korterisse kuuga ilusa kodu Tartu Tselluloositehase rajaja Margus Kohava: andke võimalus asja uurida ja alles seejärel otsustage (14) Rakvere streigi toetaja: töötajate suud hirmutatakse kinni! Lasteaed teeb Eestile verise kingituse Bussiliine jääb Tartus vähemaks, aga pärale jõuab kiiremini ja mugavamalt (2) Jõgeva mehe tehtud soomusautolt kõlab varsti iseseisvusmanifest Lapselaps kirjutas vanaisa ja tema lähedaste raske elu raamatusse Väikesed patsiendid said raviks uued abivahendid Kambja või Ülenurme – kumb on parem vallanimi? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti pere rajas Soome remontimata korterisse kuuga ilusa kodu

2 min lugemist
  • Aastakümneid remontimata korteri nüüdisajastamiseks oli perel aega kuu.
  • Kuna ülejäänud pere jäi Eestisse maha, tuli paaril kõik oma kätega ära teha.
  • Pereisa võttis kodu remontimiseks välja isapuhkuse.
Magamistoa pilgupüüdjaks on sein, mis pererahva lemmik. FOTO: Erakogu

Kui Annika oma mehega Soome kolis, kujunes elu selliseks, et aastakümneid puutumatuna seisnud korteris tuli remont valmis saada kõigest kuu ajaga. Ja noored tulid sellega toime.

Tellijale Tellijale

Annika, tema abikaasa ja kahe lapse kodu asub Soomes, Turu linnas 1974. aastal ehitatud kortermajas. Kui paar korteri kätte sai, ei olnud seal mitte midagi kaunist: remonti polnud kodu näinud alates sellest, kui maja valmis. Kolimise ajal kõigest 25-aastastel noortel tuli seega käised üles käärida ja tööle asuda, seda pealegi äärmiselt rutuga, sest korter tuli valmis saada kõigest kuu ajaga.

«Remont oli vaja tõesti kiiresti ära teha, sest me ei soovinud maksta üüri ja laenu samal ajal. Et raha säästa, pidime kiirustama,» meenutab Annika ja ütleb, et kuna nad olid nii noored, ei olnud neil hinge taga erilisi sääste, lastega perena oli väljaminekuid aga tublisti.

06.02.2018 08.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto