Sisukord
Persoon
Tänane leht
10.02.2018
Eesti Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Kolonel Grabbi poja teekond Norilskis – mittevihast vihani (16) Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Majandus Nädala nägu: Raketimees Välismaa Kalamees Bangladeshis: ma ei julgenud rohingjasid paadile võtta, sest selle eest saab surma (2) Nädala nägu: Raketimees KOHALIK VAADE. Läti hädas Vene spioonidega (1) Arvamus Hans Alla: tüli pidulauas (3) Nädala nägu: Raketimees Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Nädala nägu: Teenitud kuld Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Juhtkiri: rahvusülikool on Eesti konkurentsivõime tugisammas (5) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Kultuur Meeleheitel koduperenaised, gurmeeversioon Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Sport Esimene Pierre de Coubertini medal Kui edukaks osutub Pyeongchangi olümpia avanud rahutuvi lend? Schaap: Kontaveidist saab esikümne mängija Nädala nägu: Teenitud kuld Olümpia pluss ja miinus: spordikohtu «ei» ja ummikud (1) Siim Kaasik: minu esimene olümpia Marek Tiits: uue Allari ootuses Tarbija Postimees maitseb: milline vastlakukkel mekib sel aastal kõige paremini? AK Juurikas. Kevin Uljaste sihib olümpiakulda Juurikas. Rahutud uudised Eestist Juurikas. Viimane veerg Vikerkaar loeb. Juubeldada ja tõlgendada! DRAAMA väikefestival Endlas. Väiketeater: kunst, kassa ja kriitika Rakvere lahing – keskaja veriseim (2) Mammi loodab, et koolirahvas omavahel kokku lepib (1) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti Vabariik riigiarhiivi dokumentides (2) Kellele kuulub Jeruusalemm? (16) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Arter Filmiarvustus: «Õnnelik lõpp» on film vaataja kogemusest Urmas Välbe: Ma ei näe takistust ära võita olümpiamängud (2) Lumehelbekeste pealetung: noored on vähevintsked solvujad, kes arvavad, et on erilised? (1) Tark linn ei olegi enam ulme Kuidas maitseb tulevik? Arter käis Teko õpperestoranis söömas Läti tuntuim stiiliekspert: presidendi riietusest jääb mulje, et Eesti on provints (29) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) VIDEO JA GALERII Otepää saunapeost - palju paljaid inimesi lumel (2) Neeme Raua kolumn: pruun puudutus valgel lumel (4) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Sõiduproov! Renault Mégane RS: Ma armastasin prantslast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neeme Raua kolumn: pruun puudutus valgel lumel

2 min lugemist
Neeme Raud. FOTO: Erik Prozes

Nädala alguses tundsin end kui talveparadiisis. Koeraga hommikul jalutama minnes sadas pehmet lund. Tuult ei olnud. Park mu maja ees oli inimtühi ja kiiskavalt valge. Kusagil pilvede taga varitses ilmselt päike, mis päeva jooksul end korra-paar isegi näitas.

Tellijale Tellijale

Ent talveidüllile oli juba suutnud kurja teha kellegi tundmatu kunstniku käsi – siia-sinna oli plätsutatud pruune plekke, mis erkvalgelt eriti teravalt silma torkasid. Oohh! – järjekordsed öö jooksul saabunud kingitused kaaskoeraomanikelt, kelle arvates väärib kõik, mis nende kallim endast jätab, üldist imetlust!

Praegune talv on neile mittemärkavatele omanikele muidugi eriline lemmik, sest värskelt sadav lumi katab ju esmalt kõik jäljed. Aga siis tuleb sula…

Koerteplatsil läks tol hommikul teiste omanikega jutt üsna kiirelt just neile, kelle arvates reeglid, mis linnas lemmikute pidamisele on seatud, nende ja nende koerte jaoks lihtsalt ei kehti. Ja ennekõike just kakakoristamine.

«Mupo võiks siin pargis vaid pisut ringi luurata ja kakatrahviraha tuleks kordades rohkem kui valesti parkivaid autosid jälitades,» arvas üks.

«Ma lihtsalt ei saa end pidama, kui näen, et keegi taas teeskleb, et ei pane tähele, mida ta koer parajasti teeb. Lähen ütlen. Ja sellele järgneb enamasti selline jõllitus, nagu oleksin kahe jalaga kellegi privaatruumi astunud,» ütles teine.

Üks põhjendus, mida koera järelt koristamata jätjatele nende kohustusi meelde tuletades – mida ka ise teen – sageli kuuleb, on see, et – uups! – kilekott ununes kodus tasku panemata! Aga see põhjendus pargis ju ei kehti, sest pargiteenistus on prügikastide juurde pannud lausa tasuta kakakotikesed. Neid kotte koerapidajatele meenutades kuuleb sageli vastuseks uut üllatust (no kuulge!), et oh, oleks vaid teadnud!

09.02.2018 12.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto