Sisukord
Maailm
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute?

4 min lugemist
  • Kesk-Euroopa riikide inimesed on vähemuste suhtes negatiivselt meelestatatud.
  • Ungari võimupartei on käivitanud ulatusliku propagandakampaania vähemuste vastu.
  • Kesk-Euroopa riikides on romade ehk mustlaste hukkamõistmine levinud.
Ungari väikelinna Gyöngyöspata romade linnaosa rahvas vaatamas, kuidas politseinikud vahistavad paremäärmusliku rühmituse liikmeid, kes püüdsid rajada oma treeninglinnakut nende elupaiga lähistele. FOTO: BERNADETT SZABO/REUTERS

Alates 2015. aastast on Ungari poliitiline retoorika loonud uusi rahvavaenlasi. Nendeks on põgenikud. Sõnast «migrant» on saanud solvang, mida pruugitakse nii propagandareklaamides, televisioonis kui ka tänavatel. 

Tellijale Tellijale

Uue vaenlase leidmine aga ei tähenda, et antisemiitlikud ja mustlastevastased tunded oleks Ungari ühiskonnast kadunud. Pingutustest hoolimata ei suudeta Kesk-Euroopa riikides vabaneda negatiivsetest eelarvamustest. Aga miks? Hiljutine poliitanalüütikute ja kodanikuühenduste konverents valgustas seda teemat.

Kui uuringukeskus Pew poolteist aastat tagasi Euroopa rahvusvähemusi uuris, selgus, et ungarlased suhtuvad vähemustesse negatiivsemalt kui ükski teine Euroopa rahvas. 72 protsenti ungarlastest vastas, et näeb moslemeid halvas valguses. Euroopa keskmine oli 43 protsenti.

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto