Sisukord
Autorid
Tänane leht
07.02.2018
Eesti Tuukrite brigaad tuli asendada Putinile pakutakse Eesti X-tee sarnast lahendust «Nad kükitasid vee alla vajunud bussi katusel» (5) Majandus Kauaoodatud börsilangus lõpuks tuli Punnseis Rakvere lihatööstuses jätkub (3) Välismaa Venemaa rajab ühtset infosõja keskust Kaplinna on haaranud põuapaanika Rändevolinik: põgenike ümberpaigutamine on edulugu Arvamus Mart Raudsaar: Eesti ime, õnn ja rõõm (1) Sergei Metlev: mõistlik venelane tunneb end GAGi nõukogude estraadikontserdist häirituna (28) Juhtkiri: kas midagi nii pöörast saaks juhtuda Iisraelis? (14) Priit Humal: oleks aeg tunnistada Rail Balticu projekti nurjumist (2) Postimees 1931. aastal: Miss Eesti edu Pariisis Paula Rõuk: isiklike lugude toel jõuab ebateadus massidesse Luule Sakkeus: kuidas olla mõjusad? (2) Kultuur Kõik ei pea tingimata pohmelliga lõppema (2) Ohoi sinda rauda raiska!* Sport ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse! 100 000 põhjust, miks Kanepi ei mängi Eestlased pandi teel olümpialinna proovile Poolakad sõitsid pidulikult kulla järele Kodu Eesti pere rajas Soome remontimata korterisse kuuga ilusa kodu Tartu Tselluloositehase rajaja Margus Kohava: andke võimalus asja uurida ja alles seejärel otsustage (14) Rakvere streigi toetaja: töötajate suud hirmutatakse kinni! Lasteaed teeb Eestile verise kingituse Bussiliine jääb Tartus vähemaks, aga pärale jõuab kiiremini ja mugavamalt (2) Jõgeva mehe tehtud soomusautolt kõlab varsti iseseisvusmanifest Lapselaps kirjutas vanaisa ja tema lähedaste raske elu raamatusse Väikesed patsiendid said raviks uued abivahendid Kambja või Ülenurme – kumb on parem vallanimi? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: Eesti ime, õnn ja rõõm

2 min lugemist
Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Hakkame sättima! Aga mida teha, kui õiget pidutuju ei ole, nagu olen kuulnud mitmelt inimeselt? Alati saab teha midagi sobilikku ja toredat kodus, nagu olen juba kirjutanud. Saan aru, et probleemid ja ebameeldivused ei kao iseenesest ning Eesti suurem siht tundub endiselt hägune. Kuid veebruar ei pea olema alati ilmtingimata külm ja nukker, nagu kõlab Burt Bacharachi hittlugu Heldur Karmo eestinduses. Ma ei taha probleemidelt tähelepanu kõrvale juhtida, neid pisendada või jagada võltsi fa-fa-optimismi. Aga kui klaasis on poolenisti vett, võib sellest ometi rõõmu tunda.

Tellijale Tellijale

Me võime rõõmu tunda selle üle, et võitsime Vabadussõja ülekaaluka vaenlase vastu ning et meil on Tartu rahu näol vundament, millele Eesti riikluses ja rahvusvahelises diplomaatias toetuda. Me võime tunda rõõmu selle üle, et rahulepingu originaaldokument kadus 1940. aastal Eesti Stockholmi saatkonnast enne diplomaatilise arhiivi tagasisaatmist okupeeritud riiki ning on siiani säilinud.

Me võime rõõmu tunda selle üle, et säilinud on ka esimene sinimustvalge, 1884. aastal kokkuõmmeldud Eesti Üliõpilaste Seltsi lipp. See on oma silmaga nähtav muinasjutt. Mida ütleksid taanlased, kui neil oleks alles peapiiskop Anders Suneseni telgis kokkuõmmeldud Danebrog, mis legendi järgi langes 1219. aastal Tallinnas taevast?

06.02.2018 08.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto