Sisukord
Ilu & mood
Tänane leht
10.02.2018
Eesti Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Kolonel Grabbi poja teekond Norilskis – mittevihast vihani (16) Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Majandus Nädala nägu: Raketimees Välismaa Kalamees Bangladeshis: ma ei julgenud rohingjasid paadile võtta, sest selle eest saab surma (2) Nädala nägu: Raketimees KOHALIK VAADE. Läti hädas Vene spioonidega (1) Arvamus Hans Alla: tüli pidulauas (3) Nädala nägu: Raketimees Nädala nägu: Vaheri privileeg (2) Nädala nägu: Teenitud kuld Nädala nägu: Tõeline nõukogude inimene (9) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Juhtkiri: rahvusülikool on Eesti konkurentsivõime tugisammas (5) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Kultuur Meeleheitel koduperenaised, gurmeeversioon Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) Sport Esimene Pierre de Coubertini medal Kui edukaks osutub Pyeongchangi olümpia avanud rahutuvi lend? Schaap: Kontaveidist saab esikümne mängija Nädala nägu: Teenitud kuld Olümpia pluss ja miinus: spordikohtu «ei» ja ummikud (1) Siim Kaasik: minu esimene olümpia Marek Tiits: uue Allari ootuses Tarbija Postimees maitseb: milline vastlakukkel mekib sel aastal kõige paremini? AK Juurikas. Kevin Uljaste sihib olümpiakulda Juurikas. Rahutud uudised Eestist Juurikas. Viimane veerg Vikerkaar loeb. Juubeldada ja tõlgendada! DRAAMA väikefestival Endlas. Väiketeater: kunst, kassa ja kriitika Rakvere lahing – keskaja veriseim (2) Mammi loodab, et koolirahvas omavahel kokku lepib (1) EKI keelekool: küll on kena lauaga (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti Vabariik riigiarhiivi dokumentides (2) Kellele kuulub Jeruusalemm? (16) Mihkel Kunnus: #MeToo ja Neverland (8) Jüri Allik: millist Tartu Ülikooli me tahame? (2) Arter Filmiarvustus: «Õnnelik lõpp» on film vaataja kogemusest Urmas Välbe: Ma ei näe takistust ära võita olümpiamängud (2) Lumehelbekeste pealetung: noored on vähevintsked solvujad, kes arvavad, et on erilised? (1) Tark linn ei olegi enam ulme Kuidas maitseb tulevik? Arter käis Teko õpperestoranis söömas Läti tuntuim stiiliekspert: presidendi riietusest jääb mulje, et Eesti on provints (29) Kes võidab «Eesti laulu»? Esimene vaatus! (2) VIDEO JA GALERII Otepää saunapeost - palju paljaid inimesi lumel (2) Neeme Raua kolumn: pruun puudutus valgel lumel (4) Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga? Sõiduproov! Renault Mégane RS: Ma armastasin prantslast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas stilist teeb mehest klouni või kuninga?

4 min lugemist
  • Miks ei kasuta enam mehi stilisti abi?
  • Georgi Beltadze ja Ahto Lobjakas kohtusid esimest korda stilistiga.
  • Vaata ise ja hinda tulemust.
FOTO: Madis Sinivee

Miks ei kasuta enam mehi stilisti abi? Sest see tundub imelik ja ebamugav – tuleb võõras inimene ja hakkab sulle oma maitse järgi riideid selga toppima… Arteri eksperimendis kohtus kaks tarka meest esimest korda elus stilistiga.

Tellijale Tellijale

Esmalt tuleb õigluse huvides märkida, et kõik šarmantsed avaliku elu tegelased, superstaarid, poliitikud, südametemurdjad ja ärihaid näevad enamasti nii head välja seetõttu, et kasutavad isikliku stilisti abi. Enamik mehi aga ei tihka proffi appi paluda, sest see tekitab tunde, justkui ei saaks nad ise enda riidesse panemisega hakkama. Kuid iga mees ju saab! Tegelikult on asi hoopis selles, et olgu su silm kui tahes treenitud ja stiiliteadmised kui tahes sügavad, kõrvalt on proportsioone, gammat ja terviku toimivust alati parem märgata. Stilist pole su elupäästja ega uppuja õlekõrs – kaugel sellest! Alustase on igaühel olemas ja juurde saad selle loomingulise ekstra, mille peale ise ei tuleks. Midagi meeldejäävat ja isikupärast, mis sind massi hulgast esile tõstab ja sulle enese maksmapanekul eelised annab.

Talle töö, sulle au

Stilisti ja tellija vahel toimib äärmiselt kasulik töösuhte vorm – kõik, mis vaja, teeb ära stilist, au ja tunnustus saab aga osaks kandjale. Eranditult. Reeglina kõrvalist abi isegi ei mainita, sest nii pole kombeks. Pole tähtis, et keegi kusagil, riided kaenlas, ringi lippas, lipse sobitas või kraenurki sättis.

Minu arvates ongi see õiglane, sest riided on vaid raam isiksusele nende sees. Kandja ise ongi tähtsuse järjekorras esimene. Ja ka viimane. Kuid pakend, milles oma erakordsust ja ideid esitleda, loeb tänapäeva maailmas samuti tohutult palju.

FOTO: Madis Sinivee
09.02.2018 12.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto