Sisukord
Majandus
Tänane leht
07.02.2018
Eesti Tuukrite brigaad tuli asendada Putinile pakutakse Eesti X-tee sarnast lahendust «Nad kükitasid vee alla vajunud bussi katusel» (5) Majandus Kauaoodatud börsilangus lõpuks tuli Punnseis Rakvere lihatööstuses jätkub (3) Välismaa Venemaa rajab ühtset infosõja keskust Kaplinna on haaranud põuapaanika Rändevolinik: põgenike ümberpaigutamine on edulugu Arvamus Mart Raudsaar: Eesti ime, õnn ja rõõm (1) Sergei Metlev: mõistlik venelane tunneb end GAGi nõukogude estraadikontserdist häirituna (28) Juhtkiri: kas midagi nii pöörast saaks juhtuda Iisraelis? (14) Priit Humal: oleks aeg tunnistada Rail Balticu projekti nurjumist (2) Postimees 1931. aastal: Miss Eesti edu Pariisis Paula Rõuk: isiklike lugude toel jõuab ebateadus massidesse Luule Sakkeus: kuidas olla mõjusad? (2) Kultuur Kõik ei pea tingimata pohmelliga lõppema (2) Ohoi sinda rauda raiska!* Sport ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse! 100 000 põhjust, miks Kanepi ei mängi Eestlased pandi teel olümpialinna proovile Poolakad sõitsid pidulikult kulla järele Kodu Eesti pere rajas Soome remontimata korterisse kuuga ilusa kodu Tartu Tselluloositehase rajaja Margus Kohava: andke võimalus asja uurida ja alles seejärel otsustage (14) Rakvere streigi toetaja: töötajate suud hirmutatakse kinni! Lasteaed teeb Eestile verise kingituse Bussiliine jääb Tartus vähemaks, aga pärale jõuab kiiremini ja mugavamalt (2) Jõgeva mehe tehtud soomusautolt kõlab varsti iseseisvusmanifest Lapselaps kirjutas vanaisa ja tema lähedaste raske elu raamatusse Väikesed patsiendid said raviks uued abivahendid Kambja või Ülenurme – kumb on parem vallanimi? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kauaoodatud börsilangus lõpuks tuli

3 min lugemist
  • Languse päästikuks oli hirm intressimäärade suure tõusu ees.
  • Mõned arvavad, et langus on tervislik ja oleks pidanud toimuma juba varem.
  • Eestis oli langus üsna tagasihoidlik.
Kursilangus. FOTO: graafika: Silver Alt

Paljud analüütikud on aastaid korrutanud, et tõus ei kesta igavesti ning intressimäärade kerkimisega kaasneb turgude langus ehk korrektsioon. Nüüd, kus hunt ka tegelikult tuli, ei olnudki see nii hirmus (vähemalt esialgu), nagu mõned hoiatasid.

Tellijale Tellijale

Müügilaine algseks päästikuks olid USA riigivõlakirjade intresside järsk tõus möödunud nädala lõpus, mille põhjuseks oli Ühendriikide palkade kasv kiireimas tempos alates 2009. aastast. See tekitas turuosaliste hulgas hirmu, et intressimäärad võivad tõusta kiiremini, kui esialgu arvati, sest kõrgemad palgad toovad reeglina kaasa inflatsiooni kiirenemise, ja hindade tõusu pidurdatakse just intressimäärade tõstmisega.

06.02.2018 08.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto