Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.02.2018
Eesti Tuukrite brigaad tuli asendada Putinile pakutakse Eesti X-tee sarnast lahendust «Nad kükitasid vee alla vajunud bussi katusel» (5) Majandus Kauaoodatud börsilangus lõpuks tuli Punnseis Rakvere lihatööstuses jätkub (3) Välismaa Venemaa rajab ühtset infosõja keskust Kaplinna on haaranud põuapaanika Rändevolinik: põgenike ümberpaigutamine on edulugu Arvamus Mart Raudsaar: Eesti ime, õnn ja rõõm (1) Sergei Metlev: mõistlik venelane tunneb end GAGi nõukogude estraadikontserdist häirituna (28) Juhtkiri: kas midagi nii pöörast saaks juhtuda Iisraelis? (14) Priit Humal: oleks aeg tunnistada Rail Balticu projekti nurjumist (2) Postimees 1931. aastal: Miss Eesti edu Pariisis Paula Rõuk: isiklike lugude toel jõuab ebateadus massidesse Luule Sakkeus: kuidas olla mõjusad? (2) Kultuur Kõik ei pea tingimata pohmelliga lõppema (2) Ohoi sinda rauda raiska!* Sport ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse! 100 000 põhjust, miks Kanepi ei mängi Eestlased pandi teel olümpialinna proovile Poolakad sõitsid pidulikult kulla järele Kodu Eesti pere rajas Soome remontimata korterisse kuuga ilusa kodu Tartu Tselluloositehase rajaja Margus Kohava: andke võimalus asja uurida ja alles seejärel otsustage (14) Rakvere streigi toetaja: töötajate suud hirmutatakse kinni! Lasteaed teeb Eestile verise kingituse Bussiliine jääb Tartus vähemaks, aga pärale jõuab kiiremini ja mugavamalt (2) Jõgeva mehe tehtud soomusautolt kõlab varsti iseseisvusmanifest Lapselaps kirjutas vanaisa ja tema lähedaste raske elu raamatusse Väikesed patsiendid said raviks uued abivahendid Kambja või Ülenurme – kumb on parem vallanimi? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bussiliine jääb Tartus vähemaks, aga pärale jõuab kiiremini ja mugavamalt

4 min lugemist
Laura Altin. FOTO: Margus Ansu

Mitmesuguste andmestike analüüs näitab, et Tartu kahe kümnendi vanune bussiliinivõrk ei vasta enam hästi tänapäeva bussisõitjate vajadustele. Pingutada tuleks aga sellegi nimel, et inimesed autodest bussi meelitada.

Tellijale Tellijale

Tartu plaanib järgmise aasta suvel Tartu ühistranspordis kasutusele võtta uue liinivõrgu. On küsitud, milline see tuleb. Liinivõrgu analüüs ja ettepanekud uue liinivõrgu kohta valmivad selle aasta suveks ja alates augustist peetakse mitme kuu vältel avalikke arutelusid Tartu ühistranspordi korralduse üle. See laseb linnakodanikel muudatustes kaasa rääkida.

Tartu on ühistranspordi ajakohastamisse panustanud aastaid ning tänu sellele suudetakse pakkuda kvaliteetset teenust: bussipeatused on tänapäevased, kasutajad näevad reaalaja infot nii veebis kui ka mobiilis, sõiduplaanid on saadaval elektrooniliselt ning paberil bussipeatustes ja infovoldikutes.

06.02.2018 08.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto