T, 9.08.2022

ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse!

Ott Järvela, Pyeongchang
, Vastutav toimetaja
ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuskil mujal ei osata kõiki suusaalasid hinnata nii kõrgelt kui Euroopas.
Kuskil mujal ei osata kõiki suusaalasid hinnata nii kõrgelt kui Euroopas. Foto: Tomasz Markowski / Newspix PL / Scanpix

Kui olümpiamänge korraldada sooviv Norra toob lavale Bjørn Dæhlie, kes teatab: «Meil on traditsioon, meil on rajatised, meil on lumi. Meil on kõik olemas!», siis ei tohiks olla suurt kahtlust, et asjaga on klaar ja norralased soovitud olümpia ka saavad. Ent hoolimata Dæhlie neli aastat tagasi Sotšis spordiametnikele ja meediaväljaannetele südamest ning tohutu sisendusjõuga öeldud täpselt sellisest lausest ei toimu 2022. aasta taliolümpiamängud mitte Oslos, vaid Hiina pealinnas Pekingis.

Põhjus lihtne: suurt kulu peljanud Norra maksumaksjad hääletasid olümpiamängude korraldamise mõtte referendumil maha ning spetsialistide komisjonilt konkurentsitult parimad hinded saanud Oslo taandas oma kandidatuuri. Täpselt samal moel pudenesid juba varem konkurentsist Krakow (Poola) ja Stockholm (Rootsi). See jättis ROKi lauale kaks varianti – Peking ja Almatõ (Kasahstan).

Olukorras, kus polnud pääsu kolmandatest järjestikustest olümpiamängudest Aasias (praegu võisteldakse Pyeongchangis ja kahe aasta pärast toimub suveolümpia Jaapani pealinnas Tokyos), valis ROK Pekingi. 2026. aastat silmas pidades soovivad olümpiajuhid kirjeldatud «üllatust» vältida. Hoiakutest kumab läbi selge soov tuua taliolümpia tagasi oma hälli ehk Euroopasse, kus nad on pärast 1994. aastat (Lillehammer) olnud vaid kaks korda (2006 Torino ja 2014 Sotši).

Märksõnad
Tagasi üles