Sisukord
Laskesuusatamine
Postimees
07.02.2018
Eesti Tuukrite brigaad tuli asendada Putinile pakutakse Eesti X-tee sarnast lahendust «Nad kükitasid vee alla vajunud bussi katusel» (5) Majandus Kauaoodatud börsilangus lõpuks tuli Punnseis Rakvere lihatööstuses jätkub (3) Välismaa Venemaa rajab ühtset infosõja keskust Kaplinna on haaranud põuapaanika Rändevolinik: põgenike ümberpaigutamine on edulugu Arvamus Mart Raudsaar: Eesti ime, õnn ja rõõm (1) Sergei Metlev: mõistlik venelane tunneb end GAGi nõukogude estraadikontserdist häirituna (28) Juhtkiri: kas midagi nii pöörast saaks juhtuda Iisraelis? (14) Priit Humal: oleks aeg tunnistada Rail Balticu projekti nurjumist (2) Postimees 1931. aastal: Miss Eesti edu Pariisis Paula Rõuk: isiklike lugude toel jõuab ebateadus massidesse Luule Sakkeus: kuidas olla mõjusad? (2) Kultuur Kõik ei pea tingimata pohmelliga lõppema (2) Ohoi sinda rauda raiska!* Sport ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse! 100 000 põhjust, miks Kanepi ei mängi Eestlased pandi teel olümpialinna proovile Poolakad sõitsid pidulikult kulla järele Kodu Eesti pere rajas Soome remontimata korterisse kuuga ilusa kodu Tartu Tselluloositehase rajaja Margus Kohava: andke võimalus asja uurida ja alles seejärel otsustage (14) Rakvere streigi toetaja: töötajate suud hirmutatakse kinni! Lasteaed teeb Eestile verise kingituse Bussiliine jääb Tartus vähemaks, aga pärale jõuab kiiremini ja mugavamalt (2) Jõgeva mehe tehtud soomusautolt kõlab varsti iseseisvusmanifest Lapselaps kirjutas vanaisa ja tema lähedaste raske elu raamatusse Väikesed patsiendid said raviks uued abivahendid Kambja või Ülenurme – kumb on parem vallanimi? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlased pandi teel olümpialinna proovile

3 min lugemist
  • Zahkna saabus olümpialinna vaid seljakotiga
  • Sportlasküla on pigem askeetlik kui luksuslik
  • Võistlustingimused võiks eestlastele sobida
Eilne laskesuusatajate treening Alpensia nimelises keskuses. FOTO: David Davies/PA Wire/PA Images/Scanpix

​Eesti laskesuusatajate olümpiateekond algas parajate katsumustega – esmalt jäi lennureisilt maha pool varustust, seejärel tuli õhtusel treeningul võidelda karmi külmaga. «Kurat küll, näpud on täiesti jääs!» teatasid Kauri Kõiv ja Kalev Ermits pärast paari esimest suusaringi kui ühest suust. Kõiv oli absoluutselt viimane, kes Alpensia tiiru õhtus – kohalik aeg näitas siis 21.45 – viimased lasud tegid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Keha soojaks saamisega läks aega. Aga märgid on ikka sama suured ja sama kaugel,» ei teinud Kõiv lõpuks ilmast numbrit.

«Kraadiklaas näitab küll -12, aga lõikav tuul muudab enesetunde vähemalt -20 vääriliseks,» tõdes laskepaigas jalalt jalale tammunud treener Indrek Tobreluts. «Aga ma ei usu, et külm võistluste ajal määravaks teguriks saab. Paar-kolm päeva kohanemiseks on täiesti piisav. Pealegi ennustab pikem prognoos ilma soojenemist.»

«Põhiline on näpud soojas hoida ja tavalisest veidi rohkem riideid selga panna. Mind külm ülemäära ei häirinud,» lausus Eesti delegatsiooni eakaim (39-aastane) ja kogenuim (viies olümpia) liige Lessing rahumeelselt.

Kui elavhõbedasammas küünib kõigile olümpiasportlastele ühesugusele tasemele, siis ühe endast sõltumatu pisieelise pidid eestlased rivaalidele juba andma. 

06.02.2018 08.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto