Sisukord
Uudised
Tänane leht
07.02.2018
Eesti Tuukrite brigaad tuli asendada Putinile pakutakse Eesti X-tee sarnast lahendust «Nad kükitasid vee alla vajunud bussi katusel» (5) Majandus Kauaoodatud börsilangus lõpuks tuli Punnseis Rakvere lihatööstuses jätkub (3) Välismaa Venemaa rajab ühtset infosõja keskust Kaplinna on haaranud põuapaanika Rändevolinik: põgenike ümberpaigutamine on edulugu Arvamus Mart Raudsaar: Eesti ime, õnn ja rõõm (1) Sergei Metlev: mõistlik venelane tunneb end GAGi nõukogude estraadikontserdist häirituna (28) Juhtkiri: kas midagi nii pöörast saaks juhtuda Iisraelis? (14) Priit Humal: oleks aeg tunnistada Rail Balticu projekti nurjumist (2) Postimees 1931. aastal: Miss Eesti edu Pariisis Paula Rõuk: isiklike lugude toel jõuab ebateadus massidesse Luule Sakkeus: kuidas olla mõjusad? (2) Kultuur Kõik ei pea tingimata pohmelliga lõppema (2) Ohoi sinda rauda raiska!* Sport ROKi kindel soov ja plaan: taliolümpia tagasi Euroopasse! 100 000 põhjust, miks Kanepi ei mängi Eestlased pandi teel olümpialinna proovile Poolakad sõitsid pidulikult kulla järele Kodu Eesti pere rajas Soome remontimata korterisse kuuga ilusa kodu Tartu Tselluloositehase rajaja Margus Kohava: andke võimalus asja uurida ja alles seejärel otsustage (14) Rakvere streigi toetaja: töötajate suud hirmutatakse kinni! Lasteaed teeb Eestile verise kingituse Bussiliine jääb Tartus vähemaks, aga pärale jõuab kiiremini ja mugavamalt (2) Jõgeva mehe tehtud soomusautolt kõlab varsti iseseisvusmanifest Lapselaps kirjutas vanaisa ja tema lähedaste raske elu raamatusse Väikesed patsiendid said raviks uued abivahendid Kambja või Ülenurme – kumb on parem vallanimi? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tselluloositehase rajaja Margus Kohava: andke võimalus asja uurida ja alles seejärel otsustage

7 min lugemist
Tselluloositehast kavandava Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava. FOTO: Mihkel Maripuu

Tartu kanti tselluloositehase rajamisega seotud probleemide ja riskide arutamiseks peab Tartu volikogu märtsi alguses erakorralise istungi. Selle ettevalmistamiseks peavad volikogu linnamajanduse komisjon ning arengu- ja planeerimiskomisjon täna ühisistungi, kuhu on kutsutud ka tehast kavandava Est-For Investi esindajad.

Üks tehase rajamise eestkõnelejaid Margus Kohava vastas eile Tartu Postimehe küsimustele.

Tellijale Tellijale

Kõik justkui teavad, et uus tselluloositehas tuleb Vorbusele. Otsust pole siiski tehtud. Kust see jutt liikuma on läinud?

Nii see tõesti on, et Vorbust pole meie välja käinud. Eesti Metsa Abiks korraldas sinna läinud kevadel retke ja nii on see jutt liikuma läinud. Meie pakutud kriteeriumid on, et mitte rohkem kui kümme kilomeetrit Emajõest ja mitte rohkem kui kümme kilomeetrit raudteest. Tehas ei pea sugugi olema jõe kaldal. Teiseks võib see olla vabalt Tartust nii ülesvoolu kui ka allavoolu. Suure tõenäosusega ei ole see Tartu linna haldusterritooriumil.

06.02.2018 08.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto